Reklama

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej – dlaczego tak trudno je znaleźć?

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej – dlaczego tak trudno je znaleźć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową wiąże się z wygodą i pełną niezależnością. Wystarczy zabrać ze sobą niezbędny ekwipunek, a na trasie znaleźć pole kempingowe, by urządzić nocleg, mając przy tym dostęp do wszystkiego co trzeba. Jeśli chodzi o koszta z tym związane, karawaning (bo tak nazywa się ten rodzaj wypoczynku), nie należy do najtańszych. Już koszt zakupu ubezpieczenia może przyprawić o zawrót głowy. Dlaczego polisy dedykowane mobilnym domom w Polsce są tak drogie?

Zaoszczędzić czy przepłacić?

Każdy właściciel kampera musi obowiązkowo wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, bowiem tak stanowi ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Takie ubezpieczenie zazwyczaj nie kosztuje zbyt wiele, a ze względu na ustaloną odgórnie sumę gwarancyjną u poszczególnych ubezpieczycieli ceny niewiele się różnią. Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia Assistance. Na wysokość opłat wpływa m.in. wiek właściciela kampera, marka i rocznik pojazdu, model oraz pojemność silnika. Chcąc wykupić pełną wersję takiego ubezpieczenia, w przypadku modeli prosto z salonu przyjdzie nam za nie słono zapłacić. Właściciele kamperów stoją więc przed wyborem – zainwestować w ubezpieczenie i cieszyć się kompleksową ochroną w trasie czy spróbować zaoszczędzić licząc, że podczas podróży nie stanie się nic złego. Niestety, część zainteresowanych obiera drugą ścieżkę, przez co podczas wypadku lub kolizji drogowej wiele traci.

Ubezpieczenie kampera w Polsce i w Europie

Aby właściciel kampera i jego pasażerowie mogli podczas podróży czuć się bezpiecznie, powinien mieć on wykupiony pełen pakiet ubezpieczeń zawierający OC, AC, Assistance i NNW. W ofertach polskich firm ubezpieczeniowych brakuje ofert spełniających oczekiwania kierowców domów na kółkach, dlatego muszą się oni sporo natrudzić, żeby uzyskać kompleksową ochronę.

Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki, a jest nim specjalistyczny pakiet ubezpieczeń (sprawdź tutaj: https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/) od ubezpieczyciela z Zachodu. W Wielkiej Brytanii takie ubezpieczenia cieszą się dużą popularnością, gdyż oferują szeroki zakres ochrony dla kampera, w drodze i poza nią.

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy u konkretnego ubezpieczyciela, przejrzyj oferty różnych firm, porównaj zakres ochrony i ceny. To pozwoli Ci wyłonić najkorzystniejszą polisę i nie przepłacić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE