Reklama

Ubezpieczenie gadżetów elektronicznych. Gdzie i na jakich warunkach?

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie gadżetów elektronicznych. Gdzie i na jakich warunkach? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach różne polisy. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom społeczeństwa pojawiły się ubezpieczenia dla smartfonów i drobnej elektroniki.

Do tej pory konsumenci korzystali głównie z obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu i grupowego ubezpieczenia na życie, zazwyczaj zapewnianego przez pracodawcę. Okazuje się jednak, że świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń różnego typu stale się zwiększa. Coraz częściej inwestujemy w ochronę nie tylko dla życia i domu, ale też dla smartfonów. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że naprawa uszkodzonego urządzenia mobilnego może być bardzo kosztowna.

Korzyści z posiadania ubezpieczenia

Choć wiedza społeczeństwa na temat ubezpieczeń nadal nie jest duża to coraz więcej osób przestaje postrzegać polisy jako zbędny wydatek, a swego rodzaju inwestycję, dzięki której można bardzo wiele zyskać.

Smartfony popularnych firm nie należą do najtańszych. Za flagowe modele marki Apple czy Samsung trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Co prawda są zaawansowane technologicznie, z powodzeniem zastępują czytnik e-booków, odtwarzacz mp3, a nawet tablet i komputer, ale są też wyjątkowo kruche i psują się na potęgę. Dlatego ich właściciele tak chętnie podpisują umowy, których przedmiotem jest ubezpieczenie właśnie smartfona lub gadżetów takich jak smartwatch.

Ochrona wynikająca z posiadania Gadget Cover (znajdziesz je tutaj: https://www.gadget-cover.com/) dotyczy finansowych skutków związanych m.in. z uszkodzeniem wyświetlacza, przypadkowym upuszczeniem lub zalaniem smartfona, nieautoryzowanym użyciem, zagubieniem i kradzieżą. Zakres ochrony w dużej mierze zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, dlatego warto przejrzeć oferty różnych ubezpieczycieli, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy. Oczywiście im szersza ochrona, tym wyższa jej cena.

Zabezpieczenie na własną rękę

Biorąc pod uwagę, że sporo usterek wynika z nieprawidłowego użytkowania smartfonów, warto też samodzielnie zapewnić im ochronę na tyle, na ile jesteśmy w stanie to zrobić. Koszt zakupu futerału, pokrowca lub kabury to wydatek rzędu kilkunastu, może kilkudziesięciu złotych a ochrona, jaką dają przy upadku lub zalaniu jest nieoceniona. Warto też zainwestować w naklejkę ze szkła hartowanego na wyświetlacz urządzenia, dzięki której przy odrobinie szczęścia można uniknąć popularnej usterki, jaką jest pajęczyna pęknięć na ekranie smartfona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE