Reklama

Transport międzynarodowy do Austrii - wybieramy środek lokomocji

Opublikowano:
Autor:

Transport międzynarodowy do Austrii - wybieramy środek lokomocji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Austria to dla wielu cel zimowych podróży na narty. Jednak przedsiębiorcy bardziej widzą w niej partnera w biznesie niż kraj narciarzy. Sprawdzamy, w jaki sposób najlepiej transportować towary z Austrii do Polski i odwrotnie.

Piękny, górzysty kraj

Bischofshofen, Salzburg, Innsbruck, Wiedeń – austriackie miasta znamy o wiele lepiej niż chociażby portugalskie czy francuskie. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wielu z nas interesuje się skokami narciarskimi, zaś niektóre miasta, jak Wiedeń, po prostu trzeba znać. Jednak od la Austria nie jest w Polsce utożsamiana z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, ale z górskimi ośrodkami, w których można oddać się narciarskiemu szaleństwu. Dla dużej liczby Polaków „Österreich”, bo tak brzmi nazwa Austrii w języku niemieckim, stała się celem wycieczek i relaksu. Jednak są i nad Wisłą osoby, które handlują z Austrią i szukają firmy, która oferuje najlepszy transport międzynarodowy. To przedsiębiorcy.

Czym handlujemy?

Udział Austrii w eksporcie Polski ogółem to 1,8%. Mimo niewielkiej odległości dzielącej oba kraje, nie powala on na kolana. Jednak mimo to, nad Dunaj wysyłamy całkiem sporo grup towarów. Do najważniejszych z nich należą: maszyny, pojazdy oraz części do nich, meble wszelkiego rodzaju, zboża, tłuszcze, oleje, kakao i jego przetwory, cukier i wyroby cukiernicze oraz zabawki i przetwory z warzyw i owoców. Produkty spożywcze wymagają szybkiego dotarcia na miejsce w odpowiednich warunkach. Jaki rodzaj transportu międzynarodowego wybrać, wysyłając toway do Austrii?

Transport międzynarodowy Austria – na co się zdecydować?

Stolicę Polski Warszawę oraz stolicę Austrii Wiedeń dzieli 700 kilometrów. To dystans podobny do tego, jaki trzeba przebyć z Gdańska do Zakopanego. Oznacza to, że w ciągu jednego, dwóch dni (wliczając przerwy) możemy dojechać z dowolnego zakątka Polski do dowolnej części Austrii. Zważywszy na ten fakt, odpowiedź, jaki transport międzynarodowy wybrać, może być tylko jedna – transport drogowy. Jednego z jego przedstawicieli znajdziesz tu http://www.doritrans.com/transport-miedzynarodowy-austria.php. Do Austrii z Polski nie jest daleko, dlatego nie opłaca się inwestować w czarter samolotu. By ta inwestycja miała sens, trzeba by za jednym razem sprzedać kilkaset ton danego towaru. Transport morski odpada ze względów oczywistych – Austria nie ma dostępu do morza. Najbardziej ekonomicznym wyborem jest postawienie na firmę spedycyjną, która nawet w kilkanaście godzin może dostarczyć towar do miejsca przeznaczenia. Wszystko zależy od tego, skąd przesyłka zacznie swoją podróż i gdzie ją skończy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE