Reklama

Przemysłowe znakowanie i etykietowanie towarów – najnowsze rozwiązania

Opublikowano:
Autor:

Przemysłowe znakowanie i etykietowanie towarów – najnowsze rozwiązania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Znakowanie przemysłowe wykorzystywane jest powszechnie w sektorze produkcyjnym, gdyż służy lepszej i szybszej identyfikacji danych produktów, a także kategorii oraz poszczególnych partii produktów. Ma to szczególne znaczenie w celu zapewnienia dobrej organizacji pracy w magazynie, gdyż umożliwia płynny i sprawny przepływ towarów. Do identyfikacji i znakowania produktów wykorzystuje się nowoczesne maszyny przemysłowe, m.in. drukarki inkjet, drukarki kodów kreskowych oraz wydajne etykieciarki przemysłowe.

Znakowanie opakowań zbiorczych

Do wykonywania nadruków na opakowaniach zbiorczych stosuje się drukarki inkjet o wysokiej rozdzielczości. Atramentowe drukarki pozwalają na wygodne znakowanie kartonów i tacek. Firma Markem-Imaje specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości drukarek atramentowych, które umożliwiają dobrą jakość druku i są wykorzystywane m.in. do znakowania opakowań zbiorczych.

Marka Markem-Imaje – najwyższa jakość dzięki nowoczesnej technologii wydruku

Jeden z najnowszych drukarek tej firmy z serii 5800 na atrament woskowy wykorzystuje technologię Touch Dry® Hot Melt  pozwalającą uzyskać świetne efekty.  Z kolei model Markem-Imaje 5600 wykorzystuje najnowocześniejszą technologię piezo. Specjalne głowice drukujące pozwalają uzyskać nieporównywalną z innymi jakość druku. Ma to związek z wykorzystaniem kryształów piezo, które pulsują, gdy docierają do nich wysyłane przez drukarkę sygnały elektryczne. Wówczas tworzą się jednorodne krople pod względem kształtu i rozmiaru, dzięki którym wydruki będą wyraźne, dokładne i ostre. Warto podkreślić, że specjalne, szybkoschnące atramenty Markem-Imaje współpracujące z nowoczesnymi głowicami dają wysoki kontrast, doskonałą czytelność kodów kreskowych oraz stałą jakość wydruku znaków graficznych i tekstu. Szczegółowe informacje nt. różnych rodzajów drukarek i innych urządzeń do znakowania przemysłowego znajdziesz na stronie https://coleman.pl/

Drukarki typu inkjet

Drukarki typu inkjet wyróżniają się świetną wydajnością i jakością druku odpowiednią do potrzeb procesów logistycznych. Pozwalają one na wykonywanie oznaczeń identyfikacyjnych i numerów seryjnych, które usprawniają proces magazynowania i transportu towarów. Właściwie oznakowane produkty usprawniają pracę na magazynie, m.in. kompletację zamówień i przygotowanie towaru do wysyłki do klientów, prace związane z przeładunkiem i znakowanie zgodności danych partii towaru.

Zasada działania drukarki Inkjet

Drukarki inkjet wyróżniają się technologią bezkontaktowego druku ciągłego tzw. CIJ (Continuous inkjet). Metoda ta używana jest do drukowania na dowolnym podłożu i dobrze sprawdza się przy znakowaniu płaskich lub zakrzywionych powierzchni. Drukarki przemysłowe inkjet wykorzystywane są do znakowania opakowań indywidualnych i zbiorczych umożliwiając  druk wysokonakładowy w sektorze produkcji oraz transportu.

Etykietowanie produktów

Zaawansowane urządzenia przemysłowe Markem-Imaje 2200 Pallet i CimPak oparte na mocnej konstrukcji to  innowacyjne systemy drukująco-etykietujące stworzone do etykietowania i identyfikacji palet. Etykietowanie odbywa się zgodnie z wymogami GS1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE