Reklama

Pożyczka przez internet na konto - o czym warto wiedzieć?

Opublikowano:
Autor:

Pożyczka przez internet na konto - o czym warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wzięcie pożyczki przez internet. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim duża dostępność ofert produktów finansowych, jak również szybkie tempo weryfikacji wniosków o pożyczkę. W niniejszych artykule przedstawimy Państwu kilka kluczowych informacji odnośnie tego, na czym polega pożyczka przez internet z natychmiastowym przelewem na konto pożyczkobiorcy.

Popularność pożyczek przez internet

Z roku na rok popularność pożyczek przez internet na konto znacząco wzrosła. Wiele osób decyduje się na wzięcie takiego zobowiązania finansowego, ponieważ daje to możliwość zaoszczędzenia dużej ilości czasu, jaką byśmy musieli poświęcić na udanie się do placówki stacjonarnej. Oprócz tego pożyczki przez internet są o wiele łatwiej dostępne, niż kredyty bankowe. Aby dostać taką pożyczkę, należy spełnić wyłącznie minimum formalności. Ważną informacją jest także to, że w chwili obecnej minimalny okres kredytowania to 61 dni. Jest to okres wydłużony, ponieważ niegdyś było to wyłącznie 30 dni. Mówimy więc obecnie o pożyczkach na 61 dni.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby móc uzyskać pożyczkę przez internet?

Aby móc uzyskać pożyczkę przez internet należy spełnić wyłącznie minimum formalności. Do formalności tych trzeba zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: posiadanie ważnego dowodu osobistego, posiadanie indywidualnego numeru konta bankowego, bycie osobą pełnoletnią, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, jak również dysponowanie własnym numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się w pełni przez internet. Wobec tego nie będzie dzwonił do nas żaden doradca w celu potwierdzenia naszych danych.

Numer konta bankowego przy wnioskowaniu o pożyczkę przez internet

Jeżeli chodzi o kwestię numeru konta bankowego, przy wnioskowaniu o pożyczkę przez internet to należy powiedzieć, że jest on potrzebny nie tylko w celu przelania nam pieniędzy przez firmę pożyczkową, ale również w celu weryfikacji naszych danych podanych podczas składania wniosku. Otóż jeżeli podane przez nas dane we wniosku będą się zgadzały z tymi widniejącymi na rachunku bankowym, to możemy być pewni, że firma pożyczkowa pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek o pożyczkę. Oczywiście podawane przez nas informacje są w pełni bezpieczne. Dzieje się tak, ponieważ większość firm pożyczkowych posiada na swoich stronach internetowych odpowiednie zabezpieczenie w postaci szyfrowania. W praktyce oznacza to nic innego, jak to, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce. 

Czy firmy pożyczkowe sprawdzają potencjalnych pożyczkobiorców w bazach dłużników?

W chwili obecnej każda firma pożyczkowa sprawdza swoich potencjalnych pożyczkobiorców w bazach dłużników. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie bazy jak: Biuro Informacji Kredytowej, czy też Krajowy Rejestr Dłużników. Negatywny wpis do Biura Informacji Kredytowej można dostać już po trzydziestu dniach zwłoki w spłacie jakiegokolwiek zobowiązania finansowego. Z kolei negatywny wpis do Krajowego Rejestru Dłużników otrzymuje się, gdy zaległość w spłacie wyniosła więcej niż sześćdziesiąt dni. Trudno więc obecnie o pożyczkę dla zadłużonych lub pożyczkę bez bik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE