Reklama

Pomiary w elektronice. Multimetry cyfrowe Tektronix

Opublikowano: pt, 18 sty 2019 09:00
Autor:

Pomiary w elektronice. Multimetry cyfrowe Tektronix - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Zainteresowanie multimetrami cyfrowymi cały czas rośnie z uwagi na to, że urządzenia można wykorzystywać w wielu miejscach. Stosując je można np. sprawdzić kondycję swojego akumulatora, czy też silnika. Z tego też względu z multimetrów można korzystać dokonując pomiarów w samochodach, ale też w urządzeniach elektromechanicznych. Tym samym diagnozuje się poważniejsze usterki, które potem można wyeliminować.

Dokonywanie pomiarów z wysoką dokładnością

Multimetry cyfrowe Tektronix są w stanie wykonać pomiary woltów, amperów, czy też omów. Związane jest to z potrzebami ludzkimi, a więc gdzie dokładnie chce się wykonać pomiary i czemu mają one służyć. Pewne jest to, że wykona się je z bardzo dużą dokładnością, podstawowa wartość w przypadku tych urządzeń wynosi V DC do 0.0024%. Stosować można je przy:

 • prowadzeniu działalności przemysłowej,

 • konserwacjach maszyn,

 • testach maszyn.

 • Szeroka gama pomiarów może być w tym przypadku dokonana za pomocą jednego urządzenia. Nie trzeba się więc zaopatrywać w kilka podobnych urządzeń, wystarczy, że ma się dostęp do multimetru cyfrowego Tektronix. Następnie zebrane dane przez jednego z członków załogi można przesyłać po całym zespole, odbywa się to sprawnie, członkowie zespołu muszą posiadać jednak przy sobie urządzenia mobilne. Dystrybutorem multimetrów Tektronix jest firma tespol.com.pl.

  Monitorowanie pomiarów i przeglądanie statystyk

  Korzystając z multimetrów cyfrowych Tektronix można bez problemów monitorować wykonywane przez dany zespół pomiary, ale też rejestrować wyniki we wbudowanej pamięci urządzenia. Tym samym na pewno one nie znikną i będzie można do nich powrócić, gdy uzna się to za słuszne. Przy okazji ma się dostęp do licznych statystyk pomiarowych, można je przeglądać, aby podejmować lepsze decyzje. W ten sposób obserwuje się też wszelkie zmiany zachodzące w badanym obwodzie. Panel przedni multimetru cyfrowego jest bardzo przejrzysty, można zapewnić sobie tym samym dostęp do wszystkich najprzydatniejszych funkcji oraz parametrów urządzenia. Redukuje się też w taki sposób czas konfiguracji.

  Pomiary. Multimetry

  Wiele wbudowanych funkcji

  Multimetry cyfrowe Tektronix mają wiele wbudowanych funkcji, wśród których można wyróżnić:

  • częstotliwość,

 • temperaturę,

 • pojemność.

 • Dokonywać z ich pomocą można także pomiarów okresów. Wykorzystano w przypadku tych urządzeń nowoczesną technikę pomiarową 4-Wire, która z pewnością nikogo nie wprowadzi w błąd. Uzyskane dane pomiarowe służą specjalistom do zdiagnozowania problemów, tak aby badane urządzenia elektromechaniczne mogły na nowo działać poprawnie i bez żadnych zakłóceń. W urządzeniu zawarto także port USB oraz GPIB. Wykonywać można nimi również testy diody oraz ciągłości, zależnie od tego, nad jakim zleceniem fachowcy pracują. Są to precyzyjnie działające narzędzia pomiarowe umożliwiające wykonanie wymagających pomiarów elektrycznych nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Możliwość przesyłania danych pomiędzy użytkownikami sprawia, że błyskawicznie ma się dostęp do statystyk pomiarowych, aby móc w miarę szybko zauważyć w nich jakieś niepokojące zmiany. 

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.