Reklama

Narzędzia niezbędne w ogrodzie

Opublikowano: pon, 1 kwi 2019 12:50
Autor:

Narzędzia niezbędne w ogrodzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Jeśli jesteśmy właścicielami ogrodu, to doskonale zdajemy sobie sprawę, że wymaga on nieustannej pielęgnacji i dbałości. W innym przypadku nie tylko zdziczeje i będzie wyglądać mało estetycznie, ale w ekstremalnych przypadkach, po prostu nie będziemy w stanie z niego korzystać.

Narzędzia podstawowe

Aby jednak właściwie dbać o nasz ogród, nie wystarczą nam jedynie dobre chęci, należy też zaopatrzyć się we właściwy sprzęt ogrodniczy. Istnieje zestaw narzędzi, które są absolutnie niezbędne w każdym ogrodzie. To przede wszystkim szpadel i łopata. Będą nam one służyć do kopania lub usuwania nadmiernej ilości ziemi. Musimy także mieć grabie do liści oraz trawy. Wąż ogrodowy oraz konewka są potrzebne do podlewania. Jeśli mamy mały ogródek, to wystarczy nam konewka, która będzie bardziej praktyczna i poręczna. Przy dużych powierzchniach dużo lepiej sprawdzi się wąż ogrodowy. W przypadku kiedy planujemy nasadzenia, to łopatki do sadzenia są nam bardzo przydatne. Służą one do spulchniania gleby na grządkach czy w doniczkach, motyka do usuwania chwastów. Kiedy prowadzimy ogród warzywny lub pielęgnujemy liczne rabaty kwiatowe, można się też zaopatrzyć w sadzarki czy szpatułki, które ułatwią sadzenie i pikowanie roślin, oraz ręczne kultywatory do spulchniania ziemi. Z bardziej potrzebny rzeczy należy też wymienić sekatory ręczne, do przycinania cienkich pędów oraz piły, które pozwalają nam na usunięcie grubszych konarów. Jeśli dysponujemy ogrodem o dużej powierzchnie, gdzie wiele miejsca zajmuje trawnik, to musimy się też zaopatrzyć w kosiarkę lub w przypadku naprawdę rozległych przestrzeni w traktorek.

Wszystkie te narzędzia będą niezbędne przy zakładaniu ogrodu, potem ułatwią wykonanie prostych prac ogrodowych. Wybór i zakup odpowiednich narzędzi w dużym stopniu zależy od wielkości ogrodu i jego przeznaczenia, a wśród wymienionych produktów każdy ogrodnik na pewno znajdzie takie, które mu się przydadzą.


Jak dobierać narzędzia?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Narzędzia dobieramy do naszych potrzeb. Jeżeli nie prowadzimy nasadzeń i nie chcemy zajmować się kwiatami, to wszelkie narzędzia z tym związane są nam po prostu zbędne. Pamiętajmy też, żeby wybierać narzędzia trwałe. Mimo że praca w ogrodzie to właściwie kilka miesięcy w roku, bo w trakcie zimy niewiele mamy tam do roboty poza zabezpieczeniami, to jednak narzędzia powinny przetrwać kilka sezonów. Wynika to z prostej ekonomii. Narzędzia ogrodnicze nie są najtańsze. Choćby sama kosiarka spalinowa to wydatek rzędu ponad tysiąca złotych. Jeśli będziemy je źle przechowywali lub będą wykonane z marnej jakości materiałów, to bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Dzieje się tak także dlatego, że narzędzia mają nieustanną styczność z wodą, a przynajmniej wilgocią. Dla nas oznacza to dodatkowe, niepotrzebne wydatki. Dlatego też przed zakupem narzędzi zastanówmy się między innymi, gdzie będziemy je przechowywać, także w miesiącach zimowych. Tak, aby spędziły ten czas w miejscu suchym oraz stosunkowo ciepłym oraz  bezpiecznym. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.