Reklama

Na co zwrócić uwagę przy wyborze platformy tradingowej?

Opublikowano:
Autor:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze platformy tradingowej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Platforma handlowa online to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy sposób na inwestowanie we wszelkiego typu inwestycje, od akcji, przez obligacje, instrumenty pochodne aż po kryptowaluty i pary walutowe. Platforma tradingowa udostępnia nam wszystkie narzędzia, które w przeszłości zarezerwowane były jedynie dla profesjonalistów. Jak jednak wybrać platformę, która spełni nasze oczekiwania? Sprawdźmy to.

Dostęp do szerokiej oferty instrumentów finansowych

Zacznijmy od jednej z najistotniejszych kwestii, na które każdy inwestor zwróci uwagę, poszukując nowej, lepszej platformy tradingowej. Mowa tu oczywiście o dostępie do szerokiej oferty aktywów finansowych, którymi możemy obracać. Najbardziej podstawowe platformy oferują dostęp do kilku giełd i akcji notowanych na tych parkietach. Być może kilka lat temu tak wąski wybór był dla niektórych akceptowalny. 

Dzisiaj jednak jedną z najważniejszych kwestii w inwestowaniu jest dywersyfikacja portfela. Dlatego też doświadczeni traderzy nie operują tylko jednym rodzajem inwestycji, a raczej starają się wzbogacić portfolio inwestycyjne także o ETFy, opcje, kontrakty, waluty i wiele innych. Platforma tradingowa, która posiada tak szeroki dostęp do wielu rynków z całego świata i przy okazji cechuje się intuicyjną nawigacją po tysiącach instrumentów, powinna zwrócić naszą uwagę. 

Zaawansowane narzędzia traderskie

Żaden odpowiedzialny inwestor nie realizuje swoich pozycji tylko na podstawie wykresu cenowego. Oczywiście istnieje całkiem szerokie grono osób, które stosują Price Action, jednak do wielu form inwestycji przyda nam się szereg narzędzi. Dobra platforma tradingowa wyposaża nas w taką broń i ułatwia przewidywanie ruchów cen w przyszłości. 

Szeroki dostęp do narzędzi analizy technicznej, ale także zaawansowany moduł egzekucji zleceń, zlecenia algorytmiczne, szereg narzędzi do wykresów, czy łańcuch opcji to funkcjonalności, które pozwolą nam zwiększyć potencjał naszych inwestycji i wznieść trading na nowy, lepszy poziom. 

To my, jako inwestorzy wiemy, z którymi narzędziami czujemy się dobrze, które z nich spełniają nasze oczekiwania inwestycyjne i gdzie dokładnie chcemy widzieć pomoc narzędzia. Platforma tradingowa powinna dać nam pełną swobodę konfiguracji, dodawania i odejmowania modułów, czyniąc całość efektywną i dopasowaną do naszych preferencji.

Funkcje wspierające proces zarządzania ryzykiem

Zarządzanie ryzykiem i kapitałem to bezwzględnie jeden z najważniejszych obszarów, na który inwestor musi zwracać uwagę. W przeszłości jedyny mechanizm udostępniony przez brokerów to zlecenie stop loss. Dzisiaj jednak oczekujemy znacznie więcej od dobrej platformy tradingowej. Stop loss to oczywiście istotna funkcja, jednak kompleksowa osłona rachunku w postaci zabezpieczenia całości rachunku uwzględniającej wszystkie otwarte pozycje. Jeśli nasz depozyt niebezpiecznie stopnieje, osłona powinna zamknąć pozycje, ratując nas przed bankructwem.

Dodatkowe funkcjonalności, które warto mieć w platformie tradingowej to moduł monitoringu wykorzystania depozytu, funkcja alertów cenowych, a także przydatna funkcja błyskawicznego zamknięcia konkretnych pozycji dwoma kliknięciami. Z takim pakietem funkcji zarządzanie kapitałem i ryzykiem będzie znacznie prostsze i bardziej efektywne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE