Reklama

Reklama

Materace kokosowe - dla kogo twarde materace?

Opublikowano: sob, 2 sty 2021 19:03
Autor:

Materace kokosowe - dla kogo twarde materace? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Mata kokosowa to surowiec naturalny. Wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego, ma brązowy kolor.

Reklama

Swoje właściwości zawdzięcza sztywności i odporności włókna. Dodatkowa zaletą łupiny kokosowej jest wysoka zawartość soli mineralnych, stanowiących naturalną barierę dla szkodliwych mikroorganizmów takich jak bakterie, pleśnie, grzyby. Tę właściwość dziedziczą materace kokosowe. Włókna kokosowe są odpowiednio przygotowywane do użytku, najpierw sprasowane a następnie lateksowane. Dzięki temu zyskują sztywność i twardość. W sklepie Sweetsen.pl materace kokosowe zaliczane są do materacy twardych, oznaczane symbolem H3 i dedykowane osobom w przedziale wagowym powyżej 100 kg. Jeżeli cierpisz na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa, materace kokosowe mogą poprawić jakość Twojego wypoczynku. Zawsze jednak należy zasięgnąć opinii lekarza odnośnie twardości powierzchni do snu. Podwójna warstwa kokosowa wraz z warstwą końskiego włosia jest w stanie zapewnić komfortowy wypoczynek bardzo ciężkim osobom, których waga przekracza 120 kg.

Materace kokosowe są bezpieczne dla alergików, przewiewne, dobrze wentylowane. Mają właściwości higroskopijne. Wchłaniają nadmiar wilgoci i szybko odparowują ją do otoczenia. To duża zaleta dla osób z nadmierną potliwością.

Materace kokosowe swoją twardość uzyskują dzięki 0,5-0,6 cm warstwie maty kokosowej. Nie jest to więc warstwa wysoka, jednak dobrze spełniająca swoją rolę.

Materace kokosowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla szczupłych i lekkich osób, gdyż mogą powodować szereg różnych dolegliwości, między innymi: drętwieniem nóg i rąk, będących skutkiem ucisku na naczynia krwionośne, możemy także czuć się „połamani”, mieć problemy z porannym wstaniem z powodu sztywności. Zobacz szeroki wybór nowoczesnych materacy kokosowych na https://sweetsen.pl/Kokosowe-c31

Materace kokosowe występują oczywiście także w wersji dwustronnej. Dzięki temu mamy możliwość wypróbowania dwóch różnych twardości i dobrania tej najwygodniejszej. Materace kokosowe mają swoją alternatywę w postaci materacy z trawą morską. Te również zaliczane są do materacy twardych, jednak zamiast kokosu użyto warstwy wykonanej z wielu gatunków alg morskich (wysuszonych i przygotowanych do użycia w materacach).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE