Reklama

Majówka last minute?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Majówka last minute? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Odpowiedź jest jedna - KIERUNEK MUSZYNA!

W niespełna trzy godziny dojedziesz z Kolbuszowej do Muszyny - „miasta ogrodów”. To właśnie tutaj znajdują się największe w kraju rozbudzające wszystkie zmysły ogrody sensoryczne. Towarzyszą im przedstawiające krajobrazy i florę Ziemi Świętej ogrody biblijne (otwarcie już 1 maja!).

Ogrody tematyczne potrafią wprawić w zachwyt niejednego turystę. Trudno jest tu oderwać wzrok od alpak i barwnych, egzotycznych ptaków, sprowadzonych do kurortu z najróżniejszych zakątków świata. Uzdrowisko oprócz znakomitych wód mineralnych słynie z licznych zabytków i bogactwa architektonicznego dawnego „Państwa Muszyńskiego”.

Średniowieczny klimat miasteczka będzie można poczuć na własnej skórze już w sobotę 29 kwietnia podczas corocznego Jarmarku Muszyńskiego.

Nie zabraknie dużo dobrej zabawy i regionalnego jadła. Śmiałkowie będą mogli stanąć w szranki z rycerzami lub sprawdzić swoje oko i rękę w turnieju łuczniczym.

Najcenniejszym zabytkiem, który rocznie odwiedzają setki tysięcy gości jest najstarsza w południowych Karpatach połemkowska cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostała – zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Goszcząc w tych stronach koniecznie trzeba odwiedzić ratusz i piwnice pod rynkiem, które skrywają kilkuwiekowe tajemnice.

Muszyna pełni rolę jednego z głównych ośrodków turystycznych Sądecczyzny. Dobra infrastruktura na szlakach pieszych i rowerowych sprawia, że samo miasto jak i okoliczne miejscowości stanowią doskonałą bazę wypadową na krótsze bądź dłuższe wyprawy w góry Beskidu Sądeckiego czy słowackie Góry Czerchowskie. Miłośnicy dwóch kółek odnajdą tutaj rowerowe Eldorado, bowiem do dyspozycji mają 288 km oznakowanych szlaków rowerowych oraz możliwość skorzystania z infrastruktury międzynarodowych tras AquaVelo i EuroVelo 11 oraz Parku Rowerowego.

Nieodłącznym elementem majówki w Muszynie są spływy pontonowe i kajakowe na rzece Poprad. Zbliżający się długi weekend to doskonały moment, żeby mocno naładować swoje baterie i zrelaksować się w ośrodkach Wellnes&SPA. Nie ma co czekać sprawdź atrakcje na www.muszyna.pl i przyjeżdżaj! 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE