SY Iowa
Pierwsza z omawianych odmian rzepaku to SY Iowa. Dość nowa, pojawiła się w Polsce ledwie rok temu i od razu trafiła na listę najlepszych z najlepszych. Jest odmianą mieszańcową, która charakteryzują duże i wierne plony. Wyróżnia się dużą odpornością na zgniliznę kapustnych oraz liczne choroby i schorzenia oraz wysoką zimotrwałością. To sprawia, że jest bardzo wydajna, a plony są satysfakcjonujące.
SY Annabella
Niezwykła odmiana nazywana carycą pól. Jest odporna niemalże na wszystkie choroby w stopniu wysokim i ma stabilne, średnie wymagania glebowe. Jest zimotrwała, choć jej wigor jesienny oceniany jest dość nisko. Co ważne, jest ona neutralna pod względem kwitnienia i wzrostu, dzieje się to zazwyczaj w okolicach maja.
SY Florian
Ten szczep jest niższy niż pozostałe odmiany rzepaku. Tym się wyróżnia, ale nie tylko. Jest bardzo wydajna i najczęściej używana tam, gdzie inne rodzaje nie dają rady. Może dać bardzo wiele plonów, gdyż jest odporna na zgniliznę kapustnych czy zgniliznę twardzikowatą. Zatem jest jedną z najbardziej pożądanych odmian. Ta odmiana jest dość nietypowa, gdyż jej aktywność zaczyna się późno. Późno kwitnie i późno daje plony, ale są one wyjątkowe i obfite. Nie wymaga dużej pracy, a zimotrwałość i wysoki wigor jesienny sprawiają, że rzepak może pojawić się nawet w okolicach jesieni.
SY Polana
Na koniec coś lokalnego. Typowo słowiański charakter sprawia, że plony z tego rzepaku są zdecydowanie przed innymi. Są przy tym duże i odporne na wyleganie, choć może zdarzyć się problem ze zgnilizną suchą kapustnych. Ma przy tym bardzo niskie wymagania glebowe, co sprawia, że łatwo się go sieje i przyjemnie zbiera.