Reklama

Kredyt samochodowy lekarstwem dla młodych kierowców

Opublikowano:
Autor:

Kredyt samochodowy lekarstwem dla młodych kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Zdałeś egzamin na prawo jazdy i masz już upragniony dokument? Czas zająć się poszukiwaniami własnego samochodu. Nawet, jeżeli nie masz wystarczających oszczędności, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Udaj się do banku po kredyt samochodowy.

Świeżo upieczeni kierowcy, którzy nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, muszą szlifować swoje umiejętności. Dlatego kredyt samochodowy okazuje się być odpowiedzią na potrzeby takich osób. Udzielane przez większość banków, dostępne są pod warunkiem spełnienia kilku istotnych warunków.

Jak otrzymać kredyt samochodowy?

Jak pokazuje analiza niejednego kredytu samochodowego na finanse.rankomat.pl, wymagania stawiane przez banki różnią się między sobą. Dlatego składając wniosek, należy zapoznać się z zasadami przyznawania tego rodzaju wsparcia finansowego.

Aby otrzymać kredyt samochodowy, trzeba:

  • wybrać samochód nowy lub używany (zwykle nie starszy niż 5 lat)
  • osiągać stałe źródło dochodów
  • wykazać odpowiednią zdolność kredytową
  • spełniać kryterium wiekowe
  • złożyć komplet wymaganych dokumentów.
Zanim jednak zaciągniesz kredyt samochodowy, porównaj dostępne oferty. Wybór przypadkowego rozwiązania może Cię sporo kosztować. Dlatego przeanalizuj dostępne możliwości pod kątem takich parametrów jak np. wartość RRSO, wymagane zabezpieczenia kredytu, maksymalny okres kredytowania, warunki dotyczące finansowania zakupu pojazdów (głównie rocznik aut używanych). Im więcej danych porównasz, tym większe szanse na uzyskanie dopasowanego kredytu samochodowego.

A może kredyt gotówkowy?

Większość świeżo upieczonych kierowców nie decyduje się na zakup samochodu prosto z salonu czy „młodych” rocznikowo używanych pojazdów. Najczęściej wybierane są auta starsze niż 5 lat, nierzadko to nawet pojazdy kilkunastoletnie. W takiej sytuacji typowy kredyt samochodowy nie jest dostępny. Wiek auta wcale nie musi być żadnym ograniczeniem – zamiast wybrać kredyt typowo samochodowy, zdecyduj się na gotówkowy kredyt krótkoterminowy na finanse.rankomat.pl. Tego rodzaju produkty finansowe przeznaczane są na dowolny cel – bank nie sprawdza wieku pojazdu, ponieważ auto (w przeciwieństwie do kredytu samochodowego) nie stanowi zabezpieczenia.

Pamiętaj! Decyzja o kredycie musi być dokładnie przemyślana, a samo zobowiązanie dopasowane do sytuacji materialnej. W przeciwnym razie zakup pojazdu wcale nie będzie cieszył, m.in. z powodu trudności ze spłatą zaciągniętego kredytu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE