Reklama

Jaki tusz będzie pasował do Twojej drukarki?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło zdjęcia: smolaw / Shutterstock.com

Jaki tusz będzie pasował do Twojej drukarki? - Zdjęcie główne

foto Źródło zdjęcia: smolaw / Shutterstock.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Drukarka kupiona, papier jest… ale czy pamiętałeś o tuszu? Przed zakupem tuszu do drukarki warto zrobić przegląd rynku i zweryfikować jaki będzie odpowiedni do naszego sprzętu, a także przemyśleć kwestię związaną z tym, czy będziemy drukowali tylko w czerni, czy również w kolorze. Ważne jest także zdecydowanie o rodzaju tuszu - to od Ciebie zależy, czy wybierzesz tusz oryginalny, czy jego dobrej jakości zamiennik.

Tusze do drukarek atramentowych

Czy zakup drukarki atramentowej, to wszystko czego potrzebujemy, aby wydrukować nasz pierwszy dokument? Okazuje się, że nie! Niezbędne jest zaopatrzenie się w papier w odpowiednim formacie (najczęściej A4), a także w zestaw tuszy. Koszt całego zestawu i eksploatacji urządzenia w dużej mierze zależy od tego co będzie drukować i jak często zamierzamy to robić. Często powtarzanym mitem jest to, że zamienniki tuszu mogą uszkodzić nasz sprzęt. Nie ma jednak powodu do obaw. Wystarczy zerknąć na tusz do drukarki HP DeskJet 5000, w przypadku, którego cena nie przeraża, a zamienniki są najwyższej jakości. 

Oryginał czy zamiennik - który tusz wybrać?

Jakie czynniki determinują nasze wybory pomiędzy zamiennikiem tuszu a oryginałem? Bardzo często okazuje się, że to nie cena gra główną rolę, a czynniki, takie jak to, czy zamiennik produkowany jest przez znaną firmę. Warto wiedzieć, że mitem jest, że nieoryginalny tusz jest mniej wydajny lub uszkodzi naszą drukarkę. Kupując urządzenie oraz jego komponenty ze sprawdzonego źródła, zawsze masz gwarancję, że nabywasz produkty polecane przez specjalistów w swojej dziedzinie. 

Zamienniki oryginalnych tuszów i tonerów nie pogarszają jakości druku i są równie efektywne - dobrym przykładem jest tusz do drukarki Canon TS5100. Oczywiście nie każdy zamiennik drukuje z taką samą efektywnością. Dlatego warto przetestować kilka sztuk od różnych producentów i tym samym znaleźć taki, który oferuje odpowiednią jakość. Wbrew pozorom na rynku jest wiele zamienników o bardzo dobrej jakości wydruku.

Źródło zdjęcia:
smolaw / Shutterstock.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE