Reklama

Jak wynająć magazyn - 3 proste sugestie które warto zastosować

Opublikowano: czw, 25 kwi 2019 06:12
Autor:

Jak wynająć magazyn - 3 proste sugestie które warto zastosować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wybór odpowiedniego magazynu to istotna decyzja, która może przełożyć się na pracę przedsiębiorstwa, jego sprawne funkcjonowanie, a nawet dochody. Znalezienie takiego miejsca to dla wielu właścicieli firm prawdziwe wyzwanie. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego magazynu to istotna decyzja, która może przełożyć się na pracę przedsiębiorstwa, jego sprawne funkcjonowanie, a nawet dochody. Znalezienie takiego miejsca to dla wielu właścicieli firm prawdziwe wyzwanie. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę?

Ile metrów kwadratowych ma mieć magazyn, który chcesz wynająć?

Poszukiwania magazynu należy rozpocząć od dokładnego przeanalizowania zapotrzebowań własnego biznesu. Jedną z kluczowych spraw jest odpowiedź na pytanie, ile metrów kwadratowych wynająć.

Jak nietrudno domyśleć się – im większa hala, tym wyższy czynsz. Trzeba więc zastanowić się, do czego potrzebny jest magazyn, co i w jakiej ilości planuje się w nim przechowywać lub jak wielu pracowników zatrudnić. Decyzja o wynajęciu powierzchni, która szybko okaże się niewystarczająca, może skomplikować działanie całej firmy. Z kolei przesadnie duży magazyn, który znacznie przekracza potrzeby, wiąże się z dodatkowymi, zbędnymi kosztami. Warto więc przemyśleć tę kwestię i na tej podstawie ustalić, ile metrów kwadratowych wynająć.

Dzięki temu przedsiębiorca nie będzie zaskoczony ani brakiem miejsca, ani nadmiernie dużymi opłatami. Oczywiście potrzeby firmy powinny wpływać nie tylko na dobór metrażu, ale także na rodzaju magazynu. Tu należy wziąć pod uwagę budowę obiektu (np. zamknięty, otwarty), poziom jego zmechanizowania, sposób wykonania (wersje murowane, namiotowe, stalowe) czy przeznaczenie związane z typem przechowywanych w nim produktów.

W jakiej lokalizacji powinien znajdować się magazyn?

Następna sprawa to lokalizacja magazynu. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze sprawdzenie, co znajduje się w najbliższej okolicy, z kim ewentualnie będzie się sąsiadować itd. Warto pomyśleć także o komforcie swoim i pracowników. Bardzo ważne jest, by do takiego punktu można było bez trudu dotrzeć – długa podróż lub godziny stania w korkach mogą znacznie zmęczyć oraz skutkować stratą czasu i pieniędzy. Właściwie dobrana lokalizacja magazynu to wygoda dla całej załogi oraz płynniejszy i efektywniejszy przebieg wszystkich działań. Trzeba pamiętać, że czynnik ten wpływa również na koszt wynajmu.

W jakim mieście chcesz wynająć halę magazynową?

Na pewno ważną sprawą jest też wybór miasta na wynajem magazynu. Sporo zależy oczywiście od charakteru przedsiębiorstwa, jego wielkości czy zakresu działania. Zazwyczaj przedsiębiorcy decydują o wynajmie magazynu w danym mieście z uwagi na rozbudowaną infrastrukturę i niedalekie sąsiedztwo np. dworca kolejowego, lotniska, portu, dróg krajowych, a także innych firm, urzędów pocztowych, instytucji, fabryk itp., co przecież niejednokrotnie stanowi ogromne udogodnienie. Często kluczowym czynnikiem jest też możliwość łatwiejszego znalezienia w mieście klientów, kontrahentów lub pracowników.

Korzystaj z firm doradczych przy wynajmowaniu magazynów

Trafienie na odpowiedni punkt nie jest więc proste. Na szczęście można skorzystać z pomocy firmy, która oferuje doradztwo przy wynajmie magazynów. Wybranie odpowiedniego, renomowanego pośrednika najmu pozwala na szybsze i prostsze znalezienie obiektu spełniającego wszelkie oczekiwania i potrzeby.

Specjaliści, na podstawie uzyskanych informacji i wytycznych, udzielają przedsiębiorcom silnego wsparcia i cennych wskazówek, uwzględniając przy tym wiele czynników, m.in. budżet firmy, branżę, lokalizację. Doradztwo przy wynajmie magazynów to również szansa na otrzymanie jak najlepszych warunków umowy.

Magazyny do wynajęcia Szczecin i okolice

Jedną z atrakcyjniejszych lokalizacji, w których warto wynająć mały lub duży magazyn jest Szczecin. Wynajem magazynów w Szczecinie jest coraz bardziej popularny a tutejszy rynek jest coraz bardziej konkurencyjny.

Bardzo dobra infrastruktura drogowa i szybkie połączenie komunikacyjne z zachodnimi sąsiadami sprawia, że na wynajęcie hali magazynowej w tym regionie decyduje się coraz więcej firm. Są to szczególnie firmy, które chcą sięgać swoim zasięgiem często na północ naszego kraju. Dzięki w miarę szybkiemu dostępowi do komunikacji morskiej, Szczecin jest miastem, w którym coraz częściej magazyny wynajmują firmy eksportujące towar np. do Szwecji czy Norwegii drogą morską.

Zachodniopomorskie to doskonały rynek magazynowy, którym warto się zainteresować chcąc wynająć nowoczesną przestrzeń magazynową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.