Reklama

Jak wybrać manekiny sklepowe do butiku?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać manekiny sklepowe do butiku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Salon z odzieżą to miejsce, w którym znajdziemy wiele przeróżnych ubrań. Jak więc wyeksponować te, które mają przyciągnąć uwagę przechodniów? Do tego przydadzą nam się manekiny sklepowe

Manekin musi mieć swoje miejsce

W sklepie odzieżowym wszystko musi mieć swoje miejsce. Układ butiku ma duży wpływ na powodzenie naszego biznesu. Wszystko musi być przemyślane i pozbawione wad. Wejście do sklepu nie może być zastawione żadnymi regałami czy półkami. Szczególnie, gdy meble mają ostre krawędzie, nie powinny one znajdować się przy drzwiach. Najlepiej wybierać regały, czy półki o owalnych kształtach. Ważne jest także to, by do każdej odzieży nie było problemów ze swobodnym dojściem. Dlatego trzeba wytyczyć konkretne ścieżki i w żaden sposób ich nie zastawiać. Podobnie jest z manekinami. Ich obecność nie może kolidować z regałami. Dlatego liczba manekinów powinna być dostosowana do wielkości sklepu.

Segregacja ułatwia rozeznanie klientowi

Kolejnym krokiem ku aranżacji sklepu jest dbanie o przemyślaną ekspozycję towaru. Jego ułożenie powinno ułatwiać rozeznanie klientowi. Dlatego warto zachować kilka prostych zasad. Przede wszystkim układaj towary według ich rodzajów. Spodnie na jednych półkach, swetry na innych, a marynarki jeszcze w innym miejscu. Ubrania możesz segregować od najmniejszego do największego rozmiaru, co zdecydowanie ułatwia poszukiwania. Nie mieszajmy również marek. Sortowanie według ceny także jest dobrym rozwiązaniem. Po lewej stronie umieszczajmy rzeczy najtańsze, a po prawej najdroższe.

Manekiny sklepowe różnorodne i skuteczne

Obecna oferta manekinów w pełni zaspokaja potrzeby klientów. Właściciele butików mogą bowiem wybierać te, które najlepiej będą eksponować sprzedawaną przez nich odzież. Do wyboru mają więc klasyczny podział na manekiny męskie, damskie i dziecięce. Poza tym można zakupić specjalne manekiny sklepowe do ekspozycji garniturów i strojów wieczorowych. Wydłużone kończyny podkreślają elegancję tych strojów. Zobacz je na stronie jednego z producentów. Brak rysów twarzy natomiast sprawia, że klienci skupiają się na wyglądzie prezentowanej kreacji, a nie na lalce. Manekiny specjalne stanowią natomiast świetne uzupełnienie standardowych modeli. Przydadzą nam się wtedy, gdy mamy w swojej ofercie bieliznę, odzież plus size, czy odzież ciążową. W dzisiejszych czasach manekiny nie muszą być statyczne. Producenci oferują szeroką gamę modeli sportowych, które prezentują pozy z określonych aktywności fizycznych. W ten sposób klient o wiele szybciej zdecyduje się na zakup, gdy zobaczy jak dany top czy legginsy leżą na manekinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE