Reklama

Dobry prawnik, czyli u kogo warto szukać pomocy?

Opublikowano: śr, 30 sty 2019 14:00
Autor:

Dobry prawnik, czyli u kogo warto szukać pomocy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Prawo to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, w której ciężko odnaleźć się wielu ludziom. Dlatego tak chętnie korzystamy z porad prawnych, które pomagają nam zrozumieć różne kwestie. Gdzie najlepiej szukać pomocy?

Prawnicy rosną w siłę

W 2005 roku w naszym kraju było 6191 adwokatów oraz 881 aplikantów. Dziesięć lat później było to już odpowiednio 13 737 oraz 7000 osób. Takie dane sprawiły, że jeden prawnik przypadał wówczas na 728 obywateli. Taki wynik plasował nasz kraj na 13 miejscu spośród 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. I choć tendencja zmienia się, to Polacy wciąż niechętnie podchodzą do porad prawnych. W Niemczech, gdzie jeden prawnik przypada na 495 mieszkańców, aż 65% ludności posiada własnego lub rodzinnego prawnika. W naszym kraju takich ludzi jest zaledwie jeden procent. Taki stan rzeczy to efekt wieloletniego ograniczania dostępu do zawodu. Przez to w świadomości Polaków prawnicy jawią się jako niedostępni i drodzy. Od dziewięciu lat obserwujemy jednak gwałtowny wzrost liczby wykwalifikowanych adwokatów. To sprawia, że możemy przebierać w ofertach różnych kancelarii, poszukując w ten sposób optymalnego rozwiązania.

Dobry prawnik – jak szukać pomocy?

Co więc należy zrobić, gdy staniemy w sytuacji wymagającej pomocy prawnej? Istnieje na to kilka sposobów. Zarówno uniwersytety, jak i samorządy lokalne organizują dyżury darmowych porad prawnych. Dzięki temu dostęp do prawników jest łatwiejszy, a zwrócenie się w stosunkowo błahej sprawie nie wygeneruje kosztów. Jeśli jednak nasza sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i wymaga reprezentowania nas w sądzie, to takie spotkania niewiele wniosą. Dlatego najlepiej będzie  rozejrzeć się w internecie. Sprawdźmy, jakie kancelarie prawne działają w naszej okolicy. To zdecydowanie ułatwi komunikacje i nie będzie generowało kosztów związanych z dojazdem. Takich placówek z pewnością będzie kilka, a nawet kilkadziesiąt. Dlatego musimy przeanalizować ofertę każdej z nich.

Dobry prawnik – kto udzieli ci skutecznej pomocy?

Prawo to bardzo szeroka dyscyplina, w której bardzo trudno być specjalistą od wszystkiego. Dlatego im kancelaria prowadzi węższą działalność, tym lepiej. To pierwsza cecha dobrego prawnika. Szukajmy więc takich prawników, którzy specjalizują się w sprawach podobnych do naszych. Ich doświadczenie może się okazać bezcenne. Dobry prawnik dba w dzisiejszych czasach o prowadzenie strony internetowej, dzięki czemu możemy zaoszczędzić wiele czasu. Na tej stronie znajdziesz jedną z kancelarii, która oferuje wsparcie zarówna dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnej placówki, warto umówić się na spotkanie, by nie tylko poznać opinię prawnika, ale także zobaczyć jak wypada w komunikacji bezpośredniej. Jeśli rozumiecie siebie nawzajem, macie szansę na owocną współpracę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.