reklama

Do kogo skierowane są szkolenia Agile i gdzie można je odbyć?

Opublikowano:
Autor:

Do kogo skierowane są szkolenia Agile i gdzie można je odbyć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANECo kryje się za tajemniczo brzmiącą nazwa Agile? Odpowiedź jest dość prosta - to Project Menagement, czyli sposób zarządzania projektami. "Agile" to z języka angielskiego "zwinny", "zręczny", "lotny", "sprawny". Termin idealnie oddaje główne założenia metody, na której bazuje coraz więcej organizacji krajowych oraz międzynarodowych. Na czym dokładnie polega szkolenie Agile PM, jakie są jego mocne i słabe strony oraz do kogo szczególnie jest skierowany ten rodzaj zarządzania?

Na czym polega szkolenie Agile?

Agile PM należy do wysoko cenionych na całym świecie metod. Powstała w oparciu o podejście wskazane przez The DSDM Agile Project Framework (ang. Dynamic Systems Development Method). Dzięki niej możliwa jest niezwykle szybka oraz bezpieczna realizacja projektów. Szczególnie sprawdza się w firmach i organizacjach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja, jak również przejrzystość w przebiegu całego procesu od początku aż po zakończenie projektu. Doceniają ją osoby, które w trakcie pracy nad danym zadaniem mogą spodziewać się dynamicznych zmian.

Szkolenie Agile skupia się przede wszystkim na kliencie. Zapewnia w 100 % realizację jego oczekiwań. Oferuje dostarczenie produktu lub usługi wskazanej jako najbardziej potrzebną klientowi. Bazuje na kompleksowym sprawdzeniu oczekiwań klienta, nie tylko suchej realizacji zamierzeń. Podczas szkolenia połączone są metody wykładowe z samodzielną pracą uczestników oraz integracją. Część szkoleń dodatkowo oferuje specjalną grę szkoleniową Agile Warrior.

Metoda Agile - główne założenia

Metoda Agile opiera się na 12 głównych założeniach, które są przekazywane w trakcie szkolenia. Dzięki nim zagwarantowana jest skuteczność metody oraz powtarzalność pozytywnych efektów osiąganych w zależności od potrzeb. Uczestnicy szkolenia uczeni są takich rodzajów postępowania w trakcie pracy nad danym projektem jak:

  • skupienie na zadowoleniu klienta, które jest priorytetem; dojście do tego stanowi jak najszybsze oraz stale prowadzone wdrażanie najbardziej wartościowego efektu finalnego pracy;
  • wysoki stopień elastyczności oraz gotowość na zmiany wymagań na każdym etapie projektu (nawet tuż przed samym końcem);
  • dostarczanie funkcjonującego oprogramowania w krótkich odstępach czasowych (nawet co tydzień lub miesiąc);
  • ścisła współpraca ze sobą wielu zespołów podczas realizacji danego projektu;
  • odpowiednie motywowanie osób pracujących nad danym projektem, zapewnienie przyjaznego środowiska, ergonomicznych rozwiązań oraz wsparcia;
  • dobry przepływ informacji dzięki kontaktom osobistym, bez pośrednictwa telefonu czy maila;
  • dbałość o najwyższą jakość oraz sprawność efektu projektu;
  • utrzymywanie w miarę stałego tempa pracy;
  • nieustanne skupienie na doskonałości technicznej doskonałości projektów;
  • minimalizm oraz upraszczanie wykonywanej pracy;
  • dbanie o samoorganizację zespołu tworzącego projekt, bez narzucania sztywnych wytycznych;
  • częsta analiza własnych możliwości pod kątem ewentualnego zwiększenia wydajności oraz dostosowywanie działania do wyciągniętych na tej podstawie wniosków.

Jakie są mocne i słabe strony szkoleń Agile?

Szkolenia obejmujące naukę stosowania metody Agile w pracy są coraz częściej wybierane przez korporacje i organizacje lokalne, krajowe czy międzynarodowe. Postępowanie zgodnie z wytycznymi Agile ma swoje plusy oraz słabe strony, które warto poznać przed przystąpieniem do szkolenia. Dzięki temu można dobrać dla siebie najlepszy wariant tejże metody.

Do największych pozytywów, które skłaniają do skorzystania z metody Agility należą przede wszystkim: wysoki stopień elastyczności oraz akceptacja zmian zakresu projektu, możliwość wdrażania zmian do zakresu projektu w miarę jego postępu, zwiększenie samodzielności oraz odpowiedzialności zespołu za własne efekty, co jest wysoce motywujące do jak najbardziej efektywnej pracy, skoncentrowanie na kliencie, jego zadowoleniu oraz potrzebach, nie na suchych efektach.

Czynniki, które sprawiają, że metoda Agility może nie być przeznaczona dla wszystkich są: dość niski stopień kontrolowania postępów (ze względu na zmienność i dynamiczność nawet do ostatniego dnia projektu), adresatami są zwykle zespoły o małej liczebności osób, skupienie na efekcie finalnym z pominięciem aspektów sprzedaży projektu takich jak: analiza wymagań biznesowych, rekrutacja oraz szkolenie zespołu, dokumentowanie na bieżąco prowadzonych prac, zarządzanie kosztami, konfiguracją, udziałowcami czy relacje prawno-formalnych.

Dla wielu firm wymierne efekty, wzrost zaangażowania zespołu oraz większa konkurencyjność na rynku w związku z nakierowaniem uwagi w szczególny sposób na klienta jest wartością o wiele wyższą niż drobne minusy metody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE