Reklama

Dlaczego warto wynająć magazyn w Śląskim Centrum Logistycznym?

Opublikowano: czw, 25 kwi 2019 06:07
Autor:

Dlaczego warto wynająć magazyn w Śląskim Centrum Logistycznym? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Śląsk od wielu lat jest regionem, w którym umiejscowione są najbardziej liczne i prężnie działające ośrodki przemysłowe w Polsce. Nic zatem dziwnego, że właśnie tu znajduje się największe skupisko różnorodnych magazynów do wynajęcia. Są to powierzchnie małe, średniej wielkości, ale także duże kompleksy wyposażone w ogromne hale magazynowe. Wybór jest więc duży, dlatego też, o magazyn do wynajęcia na Śląsku nie jest trudno.

Śląsk od wielu lat jest regionem, w którym umiejscowione są najbardziej liczne i prężnie działające ośrodki przemysłowe w Polsce. Nic zatem dziwnego, że właśnie tu znajduje się największe skupisko różnorodnych magazynów do wynajęcia. Są to powierzchnie małe, średniej wielkości, ale także duże kompleksy wyposażone w ogromne hale magazynowe. Wybór jest więc duży, dlatego też, o magazyn do wynajęcia na Śląsku nie jest trudno.

Centrum magazynowe koło Katowic

Osoby pragnące wynająć magazyn blisko Katowic, powinny zainteresować się Śląskim Centrum Logistycznym, które w swojej ofercie ma małe i średniej wielkości hale do wynajęcia. Poza tym udostępnia także powierzchnie produkcyjne oraz biurowe. Powierzchnie biurowe wykonywane są nawet na indywidualne zamówienie klienta i zgodnie z jego projektem.

Jak wiadomo, lokalizacja ma szczególne znaczenie dla najemcy. W przypadku Śląskiego Centrum jest bardzo dogodna, znajduje się ono bowiem w Sosnowcu, w odległości 17 kilometrów od centrum Katowic. A co ważne, najemcy nie muszą się martwić o połączenie z najważniejszymi miastami Europy, zapewnia je bowiem dogodna infrastruktura drogowa. Poza tym, że w pobliżu przebiegają ważne arterie komunikacyjne, z magazynów łatwo jest też dostać się do katowickiego portu lotniczego.

Bardzo korzystne jest również połączenie z Katowicami, co ma niebagatelne znaczenie dla pracowników mieszkających w tym mieście. Położenie zaś blisko stacji kolejowej umożliwia dostęp do składów pociągowych.

W chwili obecnej centrum magazynowe koło Katowic dysponuje dwoma magazynami, których łączna powierzchnia wynosi około 35 000 m kw. Są to hale o wysokości 10 m z posadzką, która wytrzymuje bez problemu obciążenie rzędu 5 t/ m kw. Bezpieczeństwo w magazynie zapewnia wyposażenie przeciwpożarowe, w tym klapy dymowe i system tryskaczy. Nie brakuje również nowoczesnych zabezpieczeń, takich jak np. system monitoringu wizyjnego, regulacja temperatury czy monitoring wilgotności.

Trzeba dodać, że w planach dewelopera, którym jest Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK), znajduje się dalsza rozbudowa Centrum Logistycznego. Ma ono bowiem zostać poszerzone o kolejne dwa magazyny, których powierzchnia całkowita wyniesie 27 900 m kw.

Funkcje Śląskiego Centrum Logistycznego

Śląskie Centrum Logistyki działa od 1989 roku. Początkowo służyło utworzeniu wolnego obszaru celnego i zarządzaniu portami śródlądowymi w Gliwicach i Kędzierzynie-Koźlu.

Obecnie pełni trzy podstawowe funkcje:

  • logistyczne, które poza magazynowaniem obejmują transport, przeładunki, zarządzanie zapasami i realizację zamówień
  • pomocnicze, typu spedycja, obsługa celna, wynajem kontenerów, palet, usługi informatyczne czy promocja i marketing
  • dodatkowe, np. wynajem powierzchni biurowych, dostarczanie mediów oraz wszelkie usługi gastronomiczne, bankowe, księgowo-rachunkowe, parkingowe itp.

Podsumowując trzeba powiedzieć, że dziś Śląskie Centrum Logistyki to marka znana nie tylko na polskim rynku. Prężny rozwój, nowatorskie rozwiązania logistyczne, a z drugiej strony dbałość o maksymalną satysfakcję partnerów biznesowych to ważne argumenty, które przemawiają za wynajęciem magazynu właśnie w tym miejscu. Każdy najemca, któremu zależy na prężnym rozwoju swojego przedsiębiorstwa, powinien więc rozważyć tę ofertę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Andy

    My po wynajmie postawiliśmy również na wyposażenie. W sklepie Skladuj24.pl mieli wszystko czego potrzebowaliśmy ;)