Reklama

Delikatny makijaż, czyli jak poprawić stan cery?

Opublikowano:
Autor:

Delikatny makijaż, czyli jak poprawić stan cery? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Twarz – to właśnie ona jest wizytówką każdej kobiety. Jeżeli chcemy zrobić na kimś dobre wrażenie, liczy się to jak wyglądamy. A jak osiągnąć najlepszy efekt? Oczywiście przy użyciu makijażu. Jednak w poniższym tekście prezentujemy porady, jak dobrze wyglądać bez jego nakładania.

Wyzwania dla twarzy

Nasza cera, a przede wszystkim twarz, każdego dnia musi zmagać się z przeciwnościami. Najoczywistszym jest pogoda. Latem palące słońce ją wysusza, z kolei zimą wiatr i mróz robią dokładnie to samo. Jednak czynniki atmosferyczne to nie jedyny problem. Drugim jest jest oczywiście środowisko. Większość z nas mieszka w miastach, które są prawdziwym siedliskiem zanieczyszczeń. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy na ulicach króluje smog. Ma on bardzo destrukcyjny wpływ nie tylko na stan naszej cery, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Na szczęście są sposoby, by nieco osłabić jego działanie i jednocześnie sprawić, by skóra wyglądała lepiej i zdrowiej. Jak? Odpowiedź poniżej.

Dieta i ruch – makijaż na drugi tor

Jak zakrywamy niedoskonałości skórne? Oczywiście nakładając makijaż. Każda z nas ma swoje sposoby i potrzeby, jednak ogólnie rzecz ujmując z kosmetyków korzystamy wszystkie. Z pewnością jednak nie wszystkie chcemy ich używać w takiej ilości. Przydałoby się naturalnie uzdrowić skórę, by makijaż był jedynie dodatkiem podkreślającym urodę, nie zaś głównym punktem w rytuale wyjścia z domu. Można to zrobić, jednak wymaga to od nas pewnych wyrzeczeń. Przedstawiamy wam dwa kroki do pięknej cery: ruch i dieta. Zacznijmy od tego pierwszego. Gdy się pocimy z naszego organizmu wydalane są różnego rodzaju zanieczyszczenia. Im więcej ruchu, a co za tym idzie, potu, tym więcej ich opuszcza nasze ciało. Oznacza to, że jeżeli zależy ci na tym, by twoja cera „nabrała kolorów”, oczywiście zdrowych, musisz zacząć się ruszać. Fitness, siłownia, bieganie, jazda na rowerze – każda aktywność, przy której się spocisz jest dla ciebie dobra. Jednak sam trening nie wystarczy. Musisz połączyć go z odpowiednim odżywianiem. Nadmiar cukru, pustych kalorii czy soli źle wpływa nie tylko na naszą wagę, ale i stan skóry. Zastąp więc słodycze owocami i warzywami. W sieci bez trudu znajdziesz diety dobre dla cery, dzięki którym makijaż stanie się wyłącznie uzupełnieniem twojego wyglądu.

Makijaż – tylko na specjalne okazje

Zastosowanie powyższych porad nie sprawi oczywiście, że w ciągu kilku dni stan twojej cery znacząco się poprawi i będziesz mogła odstawić większość kosmetyków. To proces o wiele bardziej rozłożony w czasie. Pierwsze efekty odczujesz dopiero po kilku tygodniach, jednak zdecydowanie warto to zrobić. Dzięki tej zmianie nie będziesz spędzać długich godzin na perfekcyjnym nakładaniu makijażu, by ukryć niedoskonałości. Tyle czasu spędzisz jedynie u kosmetyczki, by wykonać makijaż na specjalną okazję. Zobacz tutaj, jak wygląda taki zabieg. Oprócz wyraźnego poprawy stanu twojej skóry, wyraźnie też poprawi się stan twoich finansów. Używanie mniejszej ilości kosmetyków do makijażu sprawi, że podreperujesz swój budżet. Puder wystarczał ci do tej pory na miesiąc? „Nowa ty” będzie go kupować jedynie co dwa miesiące. Podobnie sytuacja wygląda z resztą kosmetyków do makijażu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE