Reklama

Co stosować, aby zredukować zmęczenie organizmu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co stosować, aby zredukować zmęczenie organizmu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Życie w ciągłym biegu, niewysypianie się, zła dieta, brak aktywności fizycznej. Wiele osób nie może pogodzić wszystkich codziennych czynności, aby zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie. Jednak próbuje i w związku z tym często zamiast czuć się lepiej, odczuwa się ciągłe zmęczenie, poczucie przepracowania, do wszystkiego dochodzi stres, a w konsekwencji mogą pojawić się także problemy zdrowotne. Jednak w bardzo wielu przypadkach źródłem przewlekłego zmęczenia są po prostu złe nawyki żywieniowe. Nie dostarczamy do organizmu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, a organizm daje do zrozumienia, że ich po prostu potrzebuje. W takim wypadku najlepiej jest wykonać badania, aby dowiedzieć się jakiego rodzaju substancji odżywczych organizm potrzebuje najbardziej. Często zniwelowanie niedoborów pozwoli zmienić własne samopoczucie o 180 stopni. Warto jednak dowiedzieć się więcej na temat tego, co można zrobić w tego typu sytuacjach.

Ciągłe uczucie zmęczenia - co może być przyczyną?

Aby poprawić swoje samopoczucie, najpierw należy zlokalizować przyczynę przewlekłego zmęczenia organizmu. Warto na samym początku zaznaczyć, że zmęczenie może dotyczyć sfery fizycznej (np. mięśni i stawów) oraz psychicznej (np. praca). Najczęściej rozpoznajemy je na skutek bólów głowy, braku koncentracji, ospałości, czy też bólu mięśni. Jednak co może być tego wszystkiego przyczyną?

 

  • Stres;
 

  • Praca (zarówno fizyczna, jak i umysłowa);
 

  • Brak aktywności fizycznej;
 

  • Zły jakościowo i zbyt krótki sen;
 

  • Złe nawyki żywieniowe.
Oczywiście część z tych przyczyn w konsekwencji prowadzi do niedoborów witamin i minerałów. Warto jednak pamiętać, że długotrwałe zmęczenie towarzyszy także licznym chorobom i infekcjom. Z tego powodu zawsze należy tego typu stan, skonsultować z lekarzem, który zleci odpowiednie kroki zaradcze.

Często jednak okazuje się, że w łatwy sposób można pozbyć się ciągłego uczucia zmęczenia, dzięki prawidłowej suplementacji. W sklepie SFD dostępna jest szeroka oferta suplementów diety i odżywek dla sportowców, która pomoże zniwelować niedobory substancji odżywczych, a w konsekwencji także uczucie zmęczenia. 

Jakie preparaty warto stosować, aby uniknąć przewlekłego zmęczenia?

Wiele osób decyduje się na stosowanie suplementacji zapobiegawczo. Wiedząc np. o niskim poziomie jakiegoś minerału lub/też witaminy, stosuje się daną substancję w celu niedopuszczenia do wystąpienia zmęczenia. Szczególnie w przypadku gdy jest się w sytuacji, która może doprowadzić do jego wystąpienia. Za przykład może posłużyć sytuacja studenta podczas sesji egzaminacyjnej, gdy poświęca się na naukę zdecydowanie większą ilość czasu, a terminy się nakładają.

W takich sytuacjach można stosować wartościowe suplementy diety o bogatym składzie, aby nie dopuścić do wystąpienia niedoboru żadnej z substancji odżywczych. Warto jednak pamiętać, że nie można zapominać o prawidłowym odżywianiu się i chociaż minimalnej aktywności fizycznej. Jeśli zostaną one zachowane odpowiedni suplement diety pomoże w zachowaniu dobrego samopoczucia. 

Za przykład może posłużyć m.in. Allnutrition Vitaminall Sport dostępny w sklepie SFD. Posiada bogaty skład witamin i minerałów, a także jest wzbogacony o ekstrakty roślinne. Dzięki temu przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia oraz znużenia, a także wspiera dobre samopoczucie fizyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE