Reklama

Chcesz kupić ubezpieczenie dla taksówki? Bądź czujny i nie daj się oszukać

Opublikowano:
Autor:

Chcesz kupić ubezpieczenie dla taksówki? Bądź czujny i nie daj się oszukać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Niektórym wydaje się, że ubezpieczenie taksówki to zwykła formalność. Wystarczy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, aby nie zapłacić mandatu podczas kontroli drogowej. Niestety takie myślenie może doprowadzić do zguby i narazić na duże straty.

Wydawać by się mogło, że branża taksówkarska w ostatnich latach podupadła, w rzeczywistości jednak liczba taksówkarzy z roku na rok rośnie. Jak podaje portal Business Insider, po samej Warszawie jeździ aż 11,5 tys. taksówek, a to tylko o 2 tys. mniej niż w liczącym 6 razy więcej mieszkańców Nowym Jorku. W Krakowie możemy wybierać spośród 4 tys. „taryf”, natomiast w Łodzi aż z 3,5 tys. pojazdów (źródło: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/ile-jest-taksowek-w-warszawie-krakowie-poznaniu-wroclawiu-lodzi/wdyz3bh). Taksówkowy biznes istnieje i ma się całkiem dobrze. Pytanie tylko, czy taksówkarze właściwie dbają o swoje bezpieczeństwo w czasie wykonywania obowiązków służbowych? Ze względu na specyfikę pracy, każdy kierowca taksówki powinien zatroszczyć się o dedykowaną mu polisę ubezpieczeniową.

Nie tylko OC

Każdy uczestnik ruchu drogowego, bez względu na pojazd, jaki prowadzi, musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Jeśli dojdzie do wypadku lub stłuczki, z jego tytułu pokrywane są koszty naprawy pojazdu lub osobom poszkodowanym wypłacane jest odszkodowanie. Niestety są sytuacje, w których samo OC może okazać się niewystarczające. Ze względu na specyfikę pracy taksówkarza, podczas której spędza długie godziny za kierownicę, jest narażony na stres, działa pod presją czasu, warto zatroszczyć się o ubezpieczenia dodatkowe. W związku z tym, dobrym rozwiązaniem jest zakup AC. Taksówkarzowi może przydać się także Assistance i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dzięki temu ostatniemu w wypadku ochroną objęty jest zarówno kierowca, jak i jego pasażerowie.

Ochrona z Zachodu

Chętnych na ubezpieczenia dla taksówek nie brakuje, brakuje za to firm, które byłyby skore wziąć pod swoje skrzydła kierowców obarczonych dość dużym ryzykiem nieszczęśliwych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce na drodze. Jeśli już takowe się znajdą, to proponują zaporowe ceny składek ubezpieczeniowych, co zniechęca do korzystania z ich usług.

Z ratunkiem przychodzą firmy z Wielkiej Brytanii, zajmujące się ubezpieczaniem pojazdów specjalistycznych. Mają one w swoich ofertach pakiety dla taksówkarzy, znane pod nazwą Taxi Insurance. Zapewniają one kierowcom taksówek kompleksową ochronę w trasie i poza nią. Na chwilę obecną to jedna z najkorzystniejszych opcji dla kierowców taksówek z Polski.

Szczegóły ochrony ubezpieczeniowej dla taksówkarzy znajdziesz tutaj: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE