Reklama

Aktywna piana do mycia samochodów i szampon samochodowy – narzędzia dla każdego miłośnika aut

Opublikowano:
Autor:

Aktywna piana do mycia samochodów i szampon samochodowy – narzędzia dla każdego miłośnika aut - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Utrzymanie samochodu w dobrym stanie technicznym i wizualnym to nie łatwe zadanie. Zwłaszcza wizualnym. Nie wystarczy tylko umyć auto na myjni, tutaj potrzebny jest ciężki sprzęt – aktywna piana do mycia samochodów i szampon samochodowy.

Kosztowne hobby

Każda pasja ma swoją cenę. W motoryzacji jest to najczęściej czas oraz pieniądze. W zależności od tego, jak bardzo jesteśmy w nią zaangażowani, tym jest ona droższa. Ciężko podać przykładowe koszty, jakie generuje samochód. Pomijamy oczywiście coś tak oczywistego, jak tankowanie czy ubezpieczenie OC. To pierwsze może równie dobrze wynosić 50 złotych tygodniowo, jak i 50 złotych dziennie. Wszystko zależy od tego, jak wiele kilometrów pokonujemy, jaki silnik ma nasz samochód i jakie spalanie. Podobnie cena ubezpieczenia zależna jest od naszego stażu za kółkiem, modelu samochodu, pojemności silnika oraz naszego wieku. A przecież dochodzą do tego koszty napraw, które musimy dokonywać niekiedy nawet kilka razy w roku. A przecież niektórzy kierowcy chcą, by ich auto błyszczało jak nowe. Dlatego muszą oni wliczyć dodatkowe koszty, na jakie naraża ich aktywna piana do mycia samochodów oraz szampon samochodowy – dwa środki niezbędne w pielęgnacji auta.

Aktywna piana do mycia samochodów – niezastąpiona w czyszczeniu

Mycie samochodu metodą auto detailingu różni się od „klasycznego” mycia. Przede wszystkim angażujemy większą ilość czasu i środków. Jednym z tych środków jest aktywna piana do mycia samochodów. Każdy, kto kocha swój samochód i dba o niego, jak o członka rodziny, musi mieć pod ręką aktywną pianę do mycia samochodu. To środek, który jest niezbędny, jeżeli naszym celem jest dokładne umycie lakieru. Aktywna piana działa jak środek zmiękczający brud. Usuwa ona powierzchowne zanieczyszczenia oraz osłabia najmocniej przylegające z nich. Dzięki niej szampon samochodowy ma o wiele prostsze zadanie.

Szampon samochodowy – na ciężki brud

Skuteczne i efektowne czyszczenie samochodu nie jest łatwą sprawą. Aktywna piana to jedno, jednak prawdziwym postrachem brudu jest szampon samochodowy. Jeżeli choć raz umyjesz swoje auto przy użyciu obu tych środków, nigdy nie wrócisz na klasyczną myjnię. Dlaczego? Ponieważ szampon samochodowy, https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Szampony-samochodowe-435.html, daje niesamowity efekt. Na zwykłej myjni bezdotykowej jedynie usuwasz widoczny brud, przez co lakier jest czysty tylko wizualnie. Szampon samochodowy usuwa brud, którego na pierwszy rzut oka nawet nie widać. Dlatego właśnie coraz większa liczba kierowców decyduje się na aktywną pianę i szampon.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE