Reklama

Agregaty prądotwórcze – jakie są rodzaje i na jaki się zdecydować?

Opublikowano: śr, 30 sty 2019 15:00
Autor:

Agregaty prądotwórcze – jakie są rodzaje i na jaki się zdecydować? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Agregaty prądotwórcze to urządzenia coraz częściej pojawiające się nie tylko w przedsiębiorstwach przemysłowych, szpitalach, przychodniach, ale także w domach, czy przydomowych warsztatach. Chcąc wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt natrafia się na mnogość proponowanych rozwiązań. Dziś sprawdzimy co sklepy mają w ofercie i dla kogo dane produkty będą odpowiednie.

Agregaty prądotwórcze – moc

Na początek warto przyjrzeć się mocy agregatów prądotwórczych. Tutaj nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, ale jest zasada, której należy się trzymać przy wyborze generatora na swoje potrzeby. Mianowicie chodzi tu o łączną moc wszystkich odbiorników, które miałyby zostać podłączone do takiego agregatu. Jak ją oszacować? Na początek dobrze byłoby sporządzić sobie listę urządzeń do podłączenia. Następnie z każdego z nich (z tabliczki znamionowej) spisać podaną moc. Pamiętać należy o tym, że nie zostanie w tym miejscu uwzględniona moc potrzebna do rozruchu np. maszyny. Jeśli taka występuje to będzie ona nawet do trzech razy większa niż ta podana. I właśnie ta największą wartość należy uwzględnić przy prowadzeniu obliczeń. Moc agregatu prądotwórczego powinna być 1,2 raza większa od uzyskanej sumy. To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie zabraknie wytworzonego prądu dla wszystkich podłączonych urządzeń. Nadmiar również nie jest pożądany, ponieważ podwyższa koszta utrzymania generatora.

Agregaty prądotwórcze – rodzaje faz i silników

Jeśli mamy już moc to z pewnością wiemy jakiego rodzaju urządzenia chcemy podłączać pod agregat prądotwórczy. Na tej podstawie trzeba wybrać, czy ma on być jednofazowy, czy trójfazowy. Model z pierwszej kategorii będzie odpowiedni dla gospodarstw domowych, w których generator posłuży do podtrzymania pracy np. sprzętu komputerowego. Z kolei druga opcja sprawdzi się w warsztacie, czy na budowie. Drugą sprawą jest rodzaj stosowanego paliwa, mianowicie benzyny, czy oleju napędowego. Będzie ona ściśle związana z miejscem używanego agregatu prądotwórczego. Tak więc te napędzane benzyną są zazwyczaj mniejsze, łatwiej jest je również przenosić na różne miejsca docelowe. Z kolei wysokoprężny diesel sprawdzi się przy częstym użytkowaniu i gdy jego praca ma być kilkugodzinna. Wówczas sprawdzi się on idealnie, a do tego będzie również tańszy w utrzymaniu. 

Agregaty prądotwórcze – przenośne, stacjonarne

Kolejną opcją jaka jest do wyboru przy zakupie agregatu prądotwórczego to jego mobilność. Można zdecydować się a agregat prądotwórczy stacjonarny bądź agregat prądotwórczy przenośny. Pierwsza opcja sprawdzi się oczywiście w firmach, czy instytucjach publicznych. Będzie także dobra dla domu. Agregat przenośny również sprawdzi się w gospodarstwie domowym, ale także na wakacjach, wyjeździe kampingiem, czy na działce rekreacyjnej. Wszystkie modele można znaleźć na tej stronie https://agregaty.com.pl/. Wybierając odpowiedni dla siebie model warto wybierać sprawdzone marki, które oferują wysoko rozwinięte technologicznie rozwiązania. Mają one wpływ nie tylko na wydajność danego urządzenia, ale także na bezpieczeństwo jego pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.