Adwokat to prestiżowy zawód, dlatego przyciąga wiele osób, które chciałyby wykonywać prace powszechnie szanowane przez społeczeństwo. Przygotowanie do udzielania pomocy prawnej ludziom, wymaga jednak wielu lat zdobywania wykształcenia oraz zdania egzaminów państwowych (tzw. aplikacji). Najlepsi posiadają jednak takie cechy charakteru, które pozwalają im pozytywnie wyróżnić się na tle swoich kolegów po fachu.
Pierwszym etapem w tym procesie jest ukończenie studiów prawniczych z pozytywnym wynikiem, bowiem tylko posiadanie wykształcenia wyższego w zakresie prawa daje możliwość podejścia do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Pozytywny wynik testu (przynajmniej 100 prawidłowych odpowiedzi na 150 pytań) to wpis do rejestru aplikantów i możliwość rozpoczęcia 3-letniej praktyki. Na zakończenie aplikacji, każdy z uczestników wypełnia test zawodowy. Jego pozytywny wynik to z kolei wpis na listę adwokatów. Dopiero od tego momentu możemy nie tylko nazywać się adwokatem, ale również legalnie pracować w tym zawodzie.
Cechy dobrego adwokata
Najlepsze w tym zawodzie są osoby, które cechują się spokojem i opanowaniem. Jest on szczególnie potrzebny na Sali sądowej, ale również w rozmowie z rozemocjonowanym klientem. Dobry adwokat to osoba nastawiona na cel, która skrupulatnie dąży do jego osiągnięcia. Nie zawsze udaje się pokonać trudności szybko, więc przyda się również cierpliwość. Prawo to dziedzina, w której ciągle zachodzą zmiany. Adwokaci muszą lubić zgłębiać kolejne tajniki, być zawsze na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Chęć do nauki jest więc kolejną pożądaną cechą.
Jak zostać zwycięzcą plebiscytu Orły Prawa?
Orły Prawa to plebiscyt dla adwokatów, prawników i notariuszy z całej Polski. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału jest oczywiście darmowa rejestracja (link: https://www.orlyprawa.pl/). Zwycięzcą w plebiscycie Orły Prawa zostaje ta kancelaria, której wynik to równowartość 8/10 punktów lub więcej. Notę końcową uzyskuje się poprzez wyliczenie średniej z recenzji (gwiazdki, punkty) z portali typu Panorama Firm, Zumi, Google Maps czy Facebook. Wyniki plebiscytu Orły Prawa aktualizowane są co roku, by każdy zainteresowany zawsze mógł odszukać najlepszych specjalistów z dziedziny prawa w swoim regionie.