Reklama

Zmarł ksiądz kanonik Henryk Czajka z diecezji rzeszowskiej. Kapłan odszedł w wieku 61 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: diecezjarzeszowska.pl

Zmarł ksiądz kanonik Henryk Czajka z diecezji rzeszowskiej. Kapłan odszedł w wieku 61 lat - Zdjęcie główne

Zmarł śp. ks. kanonik Henryk Czajka, proboszcz parafii pw. Św. Anny w Niewodnej. | foto diecezjarzeszowska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Diecezja rzeszowska poinformowała o śmierci księdza Henryka Czajki. Ciało kapłana spocznie na cmentarzu w Niewodnej (powiat strzyżowski).

W niedzielę (19 marca) w 61. roku życia i w 35. roku kapłaństwa, zmarł śp. ksiądz kanonik Henryk Czajka, proboszcz w parafii pw. św. Anny w Niewodnej (powiat strzyżowski).

Diecezja rzeszowska na swojej stronie internetowej poinformowała, że eksporta do kościoła parafialnego w Niewodnej nastąpi dzisiaj
(poniedziałek 20 marca) o godz. 18.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Henryka Czajki zaplanowano we wtorek (21 marca) o godz. 12. Ciało kapłana spocznie na cmentarzu w Niewodnej. Ceremonii pogrzebowej będzie przewodniczył biskup ordynariusz Jan Wątroba.

Ksiądz Kanonik Henryk Czajka urodził się 23 czerwca 1962 r. w Brzostku (powiat dębicki) jako syn Jana i Julii Janik. Egzamin dojrzałości złożył w 1982 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze przemyskiej z rąk biskupa Ignacego Tokarczuka 24 czerwca 1988 r.

Po święceniach pełnił następujące posługi:

  • 01.08.1988 – 23.08.1989: wikariusz parafii w Rybotyczach
  • 24.08.1989 – 23.08.1991: wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu
  • 24.08.1991 – 23.08.1992: wikariusz parafii w Trzebosi
  • 24.08.1992 – 23.08.1996: wikariusz parafii w Gogołowie
  • 24.08.1996 – 20.08.1999: wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach
  • 21.08.1999 – 23.08.2003: wikariusz parafii w Kołaczycach
  • Od 24.08.2003 r. pełnił urząd proboszcza parafii pw. św. Anny w Niewodnej
Ks. Kanonik Henryk Czajka w czasie swojej posługi kapłańskiej wypełniał różne zadania duszpasterskie. Był diecezjalnym duszpasterzem Ruchu Światło-Życie odpowiedzialnym za ośrodki rekolekcyjne. Pełnił także funkcje dekanalnego duszpasterza LSO w dekanacie brzosteckim oraz dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie frysztackim. Za swoją gorliwą posługę kościelną został odznaczony przez władze kościelne w 2011 r. godnością Expositorium Canonicale, a w roku 2017 otrzymał przywilej noszenia Rokiety i Mantoletu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy