reklama

Trwają kontrole Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. Wykryto pierwsze niezgodności

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.gov.pl

Trwają kontrole Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. Wykryto pierwsze niezgodności - Zdjęcie główne

Trwają kontrole Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu | foto www.gov.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIEKrajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu kontynuuje intensywne kontrole w branży papierosów elektronicznych. Niedawno przeprowadzono inspekcje, które ujawniły poważne nieprawidłowości związane z obrotem tymi produktami.
reklama

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili kontrole pięciu podmiotów, które oferowały jednorazowe e-papierosy. Jak przekazała podkom. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, działania te były częścią szerszej strategii Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) mającej na celu zapobieganie nadużyciom podatkowym oraz zapewnienie zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa produktów.

Jak przekazała rzeczniczka, w ramach kontroli pobrano 22 próbki jednorazowych e-papierosów, które następnie zostały przekazane do badań laboratoryjnych.

- Aktualnie stwierdzono nieprawidłowość w 1 podmiocie: przekroczenie deklarowanej objętości płynu w jednorazowych e-papierosach. Dwie kontrole pozostają w toku

reklama

- tłumaczy rzeczniczka rzeszowskiej Izby Administracji Skarbowej.

Jak słyszymy, działania KAS koncentrują się nie tylko na kontroli prawidłowości oznakowania, ale także na przestrzeganiu przepisów podatkowych.

- Działania KAS w obszarze papierosów elektronicznych mają na celu zapobieganie nadużyciom podatkowym i zapewnienie, że produkty oferowane na rynku są zgodne z obowiązującymi przepisami, zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i naliczania podatków

- tłumaczy przedstawicielka IAS.

W bieżącym roku przeprowadzono już 11 kontroli dotyczących stosowania znaków akcyzy na płynach do papierosów elektronicznych.

- W dwóch przypadkach stwierdzono nieprawidłowości polegające na sprzedaży płynu do e-papierosów nieoznaczonego znakami akcyzy: łącznie 1,2 mln ml płynu w zbiornikach zapasowych oraz 644 tys. ml płynu zawartego w jednorazowych papierosach elektronicznych

reklama

- podsumowała podkom. Edyta Chabowska.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo