Reklama

Światowy Dzień Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Tłumy młodzieży na ulicach Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Światowy Dzień Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej pod hasłem „Królewska Uczta” odbył się 20 listopada w Rzeszowie. Młodzież z Rzeszowa i okolic ruszyła ulicami miasta celebrować Światowe Dni Młodzieży, które w sierpniu przyszłego roku odbędą się w Lizbonie. Mimo minusowej temperatury nie zabrakło uśmiechów na trasie. Zobaczcie zdjęcia z przejścia kolumny młodzieży przez miasto.

W 37. Światowym Dniu Młodzieży udział wzięło 25 dekanatów z Rzeszowa i okolic. Papież Franciszek zdecydował, że od 2021 r. Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będę obchodzone w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ona 20 listopada. To jeden z elementów przygotowania do kolejnego spotkania młodych z całego świata, które zaplanowano w 2023 r.

Papież Franciszek zdecydował, że od 2021 r. Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będą obchodzone w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ona 20 listopada. To jeden z elementów przygotowania do kolejnego spotkania młodych z całego świata, które zaplanowano w 2023 r

- W uroczystość Chrystusa Króla obchodziliśmy 37. Światowy Dzień Młodzieży. Nasza wspólnota rozpoczęła "Królewską ucztę" o godzinie 12:00 mszą świętą w Katedrze Rzeszowskiej. Następnie wraz z innymi wspólnotami udaliśmy się do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana na modlitwę, uwielbienie i wspólną zabawę przeplataną świadectwami. 

- opowiada ksiądz Dominik Leniart. 

Światowe Dni Młodzieży (w wymiarze międzynarodowym) to spotkanie młodych z Papieżem, które staje się radosnym świętowaniem wspólnie przeżywanej wiary w Jezusa Chrystusa. "To czas głębokiej odnowy duchowej, z której owoców korzysta całe społeczeństwo".

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był papież Jana Paweł II. Pierwsze odbyły się od 29 do 31 marca 1985 r. w Rzymie pod hasłem: "Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was.

Zobaczcie zdjęcia ze Światowego Dnia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. 

 

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy