Jak poinformował nas prokurator Edward Martuszewski, około godziny 10:00 ciało funkcjonariusza zostało znalezione w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Aktualnie trwają intensywne działania śledcze, które mają pomóc wyjaśnić wszystkie szczegóły tej sprawy. Prokuratura oraz inne służby zabezpieczają dowody i analizują miejsce zdarzenia, by uzyskać pełen obraz sytuacji.
Na tym etapie postępowania nic więcej nie mogę powiedzieć, co już wiadome. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia tego tragicznego zdarzenia-
- powiedział nam prokurator Martuszewski.
Ze wstępnych informacji wynika, że policjant odebrał sobie życie przy użyciu broni palnej.
Śledztwo pod nadzorem prokuratury
Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku, która skrupulatnie analizuje wszystkie okoliczności tragicznego zdarzenia. Obecnie nie są znane przyczyny, które mogłyby doprowadzić do tej tragedii, a prokuratura nie udziela dodatkowych informacji w związku z trwającym postępowaniem.
Trwają czynności wyjaśniające
Prokuratura Okręgowa w Krośnie zapewnia, że wyniki śledztwa zostaną ogłoszone po zakończeniu wszystkich czynności śledczych. Na ten moment wszelkie informacje pozostają nieoficjalne, a szczegóły dotyczące zdarzenia będą dostępne dopiero po zakończeniu postępowania.
Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie
Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.
Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:
- Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
- Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
- Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
- Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
- Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
- Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
- Częsty płacz.
- Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
- Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
- Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.
Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:
- 116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
- 116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
- 800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.