Reklama

Na mapę turystyczną Leska wrócą źródła z wodami mineralnymi. Powstanie też wiata z tężnią solną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Na mapę turystyczną Leska wrócą źródła z wodami mineralnymi. Powstanie też wiata z tężnią solną - Zdjęcie główne

W bieżącym roku budżetowym gmina Lesko szczególnie dużą uwagę zwraca na inwestycje okołoturystyczne. | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Niegdyś do jednej z największych atrakcji turystycznych Leska należały źródełka wód mineralnych. Prowadzone badania dowiodły, że są tam wody z cennymi właściwościami leczniczymi. Niestety, miejsce to stało się nieużyteczne i rzadko odwiedzane. Aby to zmienić, włodarze Leska podjęli decyzję o odrestaurowaniu źródełek, a także remoncie drogi prowadzącej do nich.

Wymieniając atrakcję Leska, nie sposób pominąć faktu, że posiada ono tradycje zdrojowe i źródła wód mineralnych. Wody znane były tam już w XIX wieku, natomiast tradycje uzdrowiskowe sięgają okresu międzywojennego. Istniał tam punkt zdrojowy, a także niewielki zakład przyrodoleczniczy. Wówczas źródełka uznawane były za jedną z największych atrakcji w mieście, które chętnie było odwiedzane przez rzeszę letników.

 

Do punktu doprowadzano wodę siarczykową (...)   CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy