reklama

„Maluchy” jadą przez Bieszczady. Na trasie ponad 70 samochodów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

„Maluchy” jadą przez Bieszczady. Na trasie ponad 70 samochodów [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
72
zdjęć

„Maluchy” jadą przez Bieszczady | foto Kamil Mielnikiewicz

reklama
Udostępnij na:
Facebook
PODKARPACIESilniki o niewielkiej pojemności, ale ogromny ładunek nostalgii. II Rajd Bieszczadzki znów wyruszył na trasę, przyciągając spojrzenia miłośników klasycznej motoryzacji na bieszczadzkich drogach.
reklama

Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl, który jest jednym z bliźniaczych portali grupy AWR Korso. Jeśli interesujesz się pięknem Bieszczad, bogactwem przyrody i fascynującą historią tego regionu, to miejsce stworzone jest właśnie dla Ciebie.

Rajd Bieszczadzki to wydarzenie, które łączy pasjonatów zabytkowych aut, a przede wszystkim tych, dla których symbolem polskiej motoryzacji pozostają fiat 126p i polonez. To nie wyścig, a wspólna podróż przez malownicze trasy Bieszczadów, której celem jest celebracja klasyków na czterech kołach oraz popularyzacja motoryzacyjnego dziedzictwa.

Podobnie jak rok temu, uczestnicy zjechali się z różnych stron Polski, by ponownie przemierzyć bieszczadzkie szlaki w kolumnie liczącej ponad 70 samochodów. Ich obecność nie tylko wzbudza sentyment u przechodniów, ale także przyciąga entuzjastów fotografii oraz miłośników dawnej motoryzacji.

reklama

Trasa i najważniejsze punkty rajdu

Dzisiaj rano uczestnicy wystartowali z Tyrawy Solnej, skąd udali się do Olszanicy. Następnie kolumna skierowała się Małą Pętlą Bieszczadzką w stronę Ustrzyk Dolnych, kontynuując dalej trasę przez Czarną Górną, Polanę, Olchowiec, Rajskie, Bukowiec, Terkę, Polanki, Dołżycę, aby dotrzeć do Cisnej. Tam, w kultowej Siekierezadzie, zaplanowano dłuższy postój – idealną okazję dla turystów i mieszkańców, by z bliska obejrzeć pojazdy i porozmawiać z ich właścicielami.

Na trasie peletonu znalazły się również takie miejscowości jak Baligród, Lesko, a także charakterystyczne punkty regionu, między innymi zapora wodna w Myczkowcach. Jednym z ostatnich przystanków jest Wojtkowa i Galeria Żmija. Na koniec Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała dla uczestników wspólne ognisko, co będzie zakończeniem pełnego wrażeń dnia.

 

Motoryzacja z duszą

Choć dzisiejsze samochody znacząco różnią się od tych sprzed kilku dekad, uczestnicy rajdu udowadniają, że pasja do klasyków nie słabnie. Fiaty 126p – popularnie zwane „maluchami” – polonezy i inne marki pojazdów, wciąż budzą emocje, przypominając o czasach, gdy były podstawowym środkiem transportu dla wielu polskich rodzin. Wiele z prezentowanych egzemplarzy zostało pieczołowicie odrestaurowanych, a ich właściciele traktują je nie tylko jako pojazdy, ale przede wszystkim jako część historii i żywe muzeum techniki.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo