Reklama

"Koń, jaki jest..." w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Odszukaj na zdjęciach siebie lub swoich znajomych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej przeżywało w niedzielę prawdziwe oblężenie. "Koń, jaki jest..." zgromadził mnóstwo osób. W końcu najmłodsi chcieli spróbować jazdy na kucyku, starsi skosztować pysznych potraw, albo kupić unikatowe rzeczy od lokalnych twórców.

Oryginalna impreza "Koń, jaki jest..." w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, sprawiła że do Skansenu przyjechało kilka tysięcy osób. Zawody konne, parada konna, pokaz pracy kowala, zwiedzenia zabytkowych domów i pyszne jedzenie od kół gospodyń.

Skansen w Kolbuszowej to urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentują kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących kiedyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Na blisko 30 hektarach można zobaczyć ponad 80 obiektów dużej i małej architektury drewnianej. Są wśród nich chałupy, budynki inwentarskie (stajnie, obory, chlewy, kurniki), stodoły, spichlerze, maneż, bróg, budynki przemysłów wiejskich, jak młyn wodny, wiatraki, kuźnie, olejarnia i garncarnia, wreszcie budynki użyteczności publicznej – szkoła, karczma i remiza strażacka, a także okazały Kościół pw. św. Marka Ewangelisty.

Obiekty znajdują się w naturalnym pejzażu przydomowych ogródków, sadów i pasiek, pól uprawnych, łąk i pastwisk, stawów, otoczone nadrzeczną zielenią i lasem. W niektórych obejściach hodowane są zwierzęta. Zobaczcie naszą fotorelację z niedzielnej imprezy.

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy