reklama

Dolina Sanu z szansą na tytuł „Cuda Polski” National Geographic. Do zwycięstwa może przyczynić się każdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: national-geographic.pl

Dolina Sanu z szansą na tytuł „Cuda Polski” National Geographic. Do zwycięstwa może przyczynić się każdy - Zdjęcie główne

Spływy Sanem. | foto national-geographic.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE W Bieszczadach są miejsca, które wśród turystów cieszą się tak dużą popularnością, że zwiedzanie ich, z uwagi na tłumy, bywa mniej przyjemne. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele innych, mniej obleganych, a równie pięknych lokalizacji. Wśród nich jest między innymi Dolina Sanu i to właśnie to miejsce znalazło się wśród nominacji magazynu „National Geographic Traveler”.
reklama

Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl, który jest jednym z bliźniaczych portali grupy AWR Korso. Jeśli interesujesz się pięknem Bieszczad, bogactwem przyrody i fascynującą historią tego regionu, to miejsce stworzone jest właśnie dla Ciebie.

„National Geographic Traveler” to najpopularniejszy magazyn podróżniczy w Polsce. Każdego roku przeprowadzanych jest tam wiele plebiscytów, których celem jest wyróżnienie destynacji wartych odwiedzenia. Jednym z takich przedsięwzięć są „Cuda Polski 2024”, gdzie czytelnicy magazynu oraz użytkownicy serwisu national-geographic.pl wybierają najciekawsze i najpiękniejsze miejsca spośród 48 lokalizacji – w każdym z województw wytypowane są trzy „cuda”.

W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tysięcy osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski – zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju

– mówi Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”.

Michał Cessanis, redaktor prowadzący „National Geographic Traveler” i ambasador plebiscytu podkreśla, że jest to niesamowite, jak wiele pięknych miejsc w Polsce wciąż pozostaje nieodkrytych.

Poszukujemy prawdziwych perełek, miejsc niebanalnych, które zachwycają nie tylko architekturą czy historią, ale którym nadano nowe życie. Niezwykle ważna jest dla nas także natura

– zauważa Michał Cessanis.

Bieszczadzki akcent wśród nominacji

Bieszczady to tereny, gdzie nie tylko przyroda gra pierwsze skrzypce. To również zakątek Polski, który rokrocznie eksplorowany jest przez rzeszę osób z kraju, ale i z zagranicy. W sezonie turystycznym najbardziej oblegane są szlaki górskie prowadzące między innymi na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, Rawki, Tarnicę czy Bukowe Berdo. Niekiedy spokojny marsz w tamtych rejonach może okazać się mniej przyjemnym ze względu na natężony ruch. Warto zwrócić uwagę, że w tym zakątku Polski są punkty, które również potrafią zachwycić krajobrazami i całym otoczeniem, jednak na ich eksplorowanie nie decyduje się aż tak wiele osób. Na ten aspekt uwagę zwrócił magazyn „National Geographic Polska” nominując w swoim plebiscycie Dolinę Sanu.

San to jedna najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych rzek w Polsce, przecina malowniczą Dolinę Sanu. To miejsce nie tylko pełne urody przyrodniczej, ale także bogate w historię i kulturę. San meandruje przez zalesione wzgórza i malownicze łąki, tworząc niezwykłą scenerię. Tajemnicza aura rzeki jest wzmocniona przez liczne legendy i opowieści związane z nią

– czytamy na portalu „National Geographic Polska”.

Fot. National Geographic Polska | Krystian Kłysewicz

Wśród trzech „cudów” z Podkarpacia znalazł się również Zamek w Łańcucie, czyli jedna z najcenniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynąca ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle cennej kolekcji pojazdów konnych oraz licznych dzieł sztuki, pochodzących z dawnych zbiorów łańcuckich, ukazującą wspaniałość kultury i sztuki minionych epok oraz historię rodu Lubomirskich. Ponadto czytelnicy mogą oddać swój głos na miejscowość Jaśliska – wioskę z zachowanymi drewnianymi chatami będącymi żywymi fragmentami dawnej Galicji. Mikrokosmos Jaślisk od lat przyciąga filmowców. Kręcono tu między innymi „Wino truskawkowe”, „Boże ciało” i „Twarz”, a do miejscowości przylgnęło miano „polskiego Hollywood”. Oferuje unikatowy wgląd w tradycyjny sposób życia.

Jak głosować?

Swoich faworytów można wspierać za pośrednictwem strony national-geographic.pl. Głosowanie potrwa do 5 czerwca, a laureatów tegorocznej edycji wydarzenia poznamy 10 czerwca. Każdy uczestnik może oddawać głos raz dziennie.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama