Reklama

Przeżyj niesamowitą przygodę na terenie powiatu kolbuszowskiego. Gdzie i jak?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Spędzenie nocy w lesie z pewnością niesie ze sobą dreszczyk emocji. Już od 1 maja na wyznaczonych obszarach można nocować w lesie legalnie. Gdzie znajdują się takie miejsca w naszym powiecie?

Ogólnopolski program "Zanocuj w lesie" został wdrożony przez Lasy Państwowe w wyniku bardzo pozytywnych opinii przeprowadzonego w zeszłym roku programu pilotażowego.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd zmienia plan luzowania obostrzeń! Poznaj wszystkie szczegóły

Czy są takie miejsca na terenie naszego powiatu?

- Oczywiście. Nadleśnictwo Kolbuszowa wyznaczyło trzy obszary o łącznej powierzchni około 1500 ha, gdzie każdy miłośnik leśnych przygód może spędzić noc

- informuje Kinga Mazur, przedstawicielka Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Takie miejsca znajdują się w Leśnictwie Nowa Wieś, wzdłuż rzeki Świerczówki, w Leśnictwie Lipnica, w pobliżu Zalewu Maziarnia, a także w okolicach miejscowości Kamień Podlesie oraz Poręby Wolskie – w Leśnictwie Kamień oraz Leśnictwie Podwolskie.

Jak odnaleźć te obszary w terenie?

Pomoże nam w tym poglądowa mapa zamieszczona na stronie internetowej Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz mapa, którą możemy odnaleźć na stronie internetowej Banku Danych o Lasach, a także w darmowej, mobilnej aplikacji mBDL.

- Ważne jest, że legalny nocleg niesie ze sobą również pewne ograniczenia i nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa oraz zdrowym rozsądku - podkreśla Kinga Mazur.

- Po pierwsze ogień można rozpalać w miejscach tylko do tego wyznaczonych, gdzie przygotowane są bezpieczne paleniska. W takich miejscach zazwyczaj jest również miejsce postojowe, gdzie można zostawić samochód. Należy pamiętać, że bez względu na to, jakiego sprzętu będzie się używać do wypoczynku, nie może on niszczyć drzew, krzewów oraz runa leśnego. Każdy, kto będzie chciał zanocować w lesie dłużej niż dwie noce lub w grupie większej niż dziewięć osób, musi zgłosić ten fakt do nadleśnictwa

- dodaje nasza rozmówczyni.

Szczegóły dotyczące programu znajdziecie na stronie internetowej Nadleśnictwa Kolbuszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy