Reklama

Wyjątkowa płyta MDK nagrodzona w prestiżowym konkursie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MDK Kolbuszowa

Wyjątkowa płyta MDK nagrodzona w prestiżowym konkursie - Zdjęcie główne

Okładka nowego wydawnictwa domu kultury. | foto MDK Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA ,,Ostatnia taka żywa muzyka” nr 5 - dwupłytowe wydawnictwo Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej zdobyło trzecią nagrodę w prestiżowym konkursie ,,Fonogram Źródeł 2020”. Konkurs organizowany jest od lat przez Program II Polskiego Radia w Warszawie.

- Piąte wydawnictwo z cyklu ,,Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej" zawiera ostatnie nagrania lasowiackich muzykantów i ich kapel, zrealizowane  w skromnych warunkach studia kolbuszowskiego domu kultury. Muzykantów, którzy bądź już  nie żyją, bądź zakończyli swoją aktywność artystyczną

- wyjaśnia Wiesław Sitko, dyrektor kolbuszowskiego MDK. 

 

Nagrania pochodzą z 2013 roku. Na płytach zostali zarejestrowani:

  • Jan Marek z Kapelą
  • Bronisław Płoch z Widelanami
  • Jan Cebula z Kapelą
  • Jan Marzec z Kapelą
  • Kapela Kocirba
 

Wydawnictwo ma formę książkową z klimatycznymi zdjęciami kolbuszowskiej fotografki Magdaleny Małaczyńskiej. O muzykantach napisali znawcy folkloru muzycznego: Jolanta Danak Gajda z Polskiego Radia w Rzeszowie oraz Jerzy Dynia z TVP3 Rzeszów. 

- Redaktor Dynia w ubiegłym roku w listopadzie dołączył do swoich nieżyjących już ukochanych muzykantów. Odchodząc, pozostawił po sobie pustkę. Wraz z jego odejściem, polska kultura ludowa straciła najwybitniejszego jej dokumentalistę

- mówi dyrektor Sitko.

Jury tak uzasadniło swój werdykt, przyznając nagrodę MDK: "Za konsekwentną kontynuację prezentacji wybitnych muzyków okolic dawnej Puszczy Sandomierskiej oraz wysoką jakość edytorską”.

To już trzecia nagroda przyznana MDK Kolbuszowa w tym konkursie. W 2018 roku dom kultury zgarnął pierwsze miejsce, a w 2014 - drugie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy