Reklama

W klimacie Wielkiej Nocy

Opublikowano:
Autor:

W klimacie Wielkiej Nocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA W Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich ruszyły warsztaty zatytułowane „Zwyczaje i obyczaje ludowe związane ze świętami Wielkiej Nocy”.

Zajęcia, w których uczestniczą uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, rozpoczęły się w poniedziałek (7 marca). Ich głównym celem jest zaznajomienie najmłodszych ze zwyczajami i tradycjami świąt Wielkiej Nocy. Tematem pierwszych zajęć była wielkanocna palma. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania swojej palmy, z którą w Niedzielę Palmową powędrują do kościoła. W palmach pojawiły się bazie kotki, symbol zbliżającej się wiosny, bukszpan i kwiaty z bibuły.

Na kolejnych spotkaniach uczestnicy warsztatów zajmą się dekorowaniem pisanek oraz robieniem stroików na wielkanocny stół. Organizatorzy zajęć zachęcają wszystkie dzieci do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach.

Więcej w Korso nr 11/16.03.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE