Reklama

Uczniowie popłyną za darmo

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie popłyną za darmo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Stowarzyszenie Gminy Raniżów uzyskało dofinansowanie w wysokości 30 tys. złotych na organizacje nauki pływania dla dzieci z gminnych podstawówek. W bezpłatnych zajęciach weźmie udział nawet 95 proc. dzieci z klas najmłodszych.

Dofinansowanie w kwocie 30 tysięcy złotych pochodzi z programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Suma ta pokryje w 80 proc. koszta kursu, do programu około 7,5 tys. dopłacić ma gmina. – Nie wykluczam, że koszta będą wyglądać troszeczkę inaczej, mianowicie, że 30 tys. dostaniemy od ministerstwa, a od gminy ciut więcej. Jeśli nam niewiele będzie brakowało, żeby tam więcej dzieciaczków z gminy mogło jeździć, to myślę, że tutaj zgoda na dopłatę po stronie samorządu będzie – mówi Łukasz Bis, prezes stowarzyszenia, który przygotowywał wniosek o dofinansowanie. – Rodzice w tym programie zasadniczo nie ponoszą żadnego kosztu – dodaje nasz rozmówca.

Więcej w Korso nr 12/23.03.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE