Reklama

Święto piosenki

Opublikowano:
Autor:

Święto piosenki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA W poniedziałek (5 grudnia) w Widełce odbył XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez tamtejszy Zespół Szkół. W tym roku muzyczne święto zgromadziło wyjątkowo dużą liczbę młodych adeptów sztuki wokalnej.

Na scenie pojawiło się sześć zespołów wokalnych i 16 solistów z sześciu gimnazjów i trzech szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. - Tak duża liczba uczestników świadczy o ciągłym zainteresowaniu uczniów i nauczycieli konkursem – cieszą się organizatorzy.

Młodzi wokaliści mieli za zadanie zaprezentować piosenkę w wybranym języku obcym. Jury, w którym zasiedli: Jarosław Mazur (muzyk), Swietłana Styga (anglista, inicjator konkursu), Marian Selwa (muzyk), Renata Peret (romanista), nie miało łatwego zadania. - Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Jurorom spodobały się wykonania wielu wokalistów, jednak musieli oni wziąć pod uwagę nie tylko stronę muzyczną występu, ale i poziom języka obcego. Umiejętne połączenie tych dwóch czynników pozwalało zdobyć nagrodę   mówią organizatorzy festiwalu.

Grand Prix Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Widełce zdobyły po raz pierwszy dwa zespoły muzyczne – grupa wokalna z Gimnazjum im. ks. W. Borowiusza w Cmolasie w składzie: Agata Serafin, Oliwia Nowicka, Julia Cyran oraz zespół wokalny z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej, w skład którego weszły: Agata Kwaśnik, Sara Augustyn, Dominika Czaja, Karolina Olszowy, Monika Margańska, Klaudia Olszowy, Julia Skowrońska, Gabriela Lubera. 

Laureatką Grand Prix w kategorii solistów została Marcelina Karkut z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej, która niezwykle nastrojowo zaśpiewała francuską piosenkę „Je t’aime”. 

Pozostali nagrodzeni:

Kategoria: zespoły muzyczne:

II miejsce – grupa z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni w składzie: Gabriela
Ziętek, Angelika Mytych, Mateusz Borawiak, Albert Tęcza, Krzysztof Kopeć,
III miejsce – zespół z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej w składzie: Alicja Słonka, Karolina Trojnacka, Paulina Sawuła, Oliwia Starzec, Klaudia Majewska.

Kategoria: soliści
I miejsce – Sara Augustyn (Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej), Natalia Nowak (Gimnazjum nr 2 w
Kolbuszowej)
II miejsce – Patrycja Wawrzonek (Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Niwiskach), Karolina Babiarz (Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni)
III miejsce – Agata Kwaśnik (Gimnazjum nr1 w Kolbuszowej)

Wyróżnienia:

Kamila Kowalska (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie), Agata Potańska (Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Widełce)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE