Reklama

Orientacja na „Białkówkę”

Opublikowano:
Autor:

Orientacja na „Białkówkę” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Przed mieszkańcami gminy otwiera się możliwość uprawiania orientacji sportowej w terenie. Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Białkówka” w Leśnictwie Nowa Wieś powstał bowiem Zielony Punkt Kontrolny.

- Zielony Punkt Kontrolny zachęca do udziału w różnych formach leśnej orientacji sportowej oraz rekreacji, aby doskonalić umiejętność posługiwania się mapą, ale też poprawić kondycję fizyczną – wyjaśniają Mirosław i Katarzyna Markowie, pomysłodawcy tej inicjatywy i dodają: - Stworzenie takiego punktu na ścieżce położonej na trasie Przyrodniczego Szlaku Puszczy Sandomierskiej służy też ochronie miejsc cennych przyrodniczo i promuje tereny ciekawe turystycznie, a mniej wrażliwe przyrodniczo.

W ramach tego projektu na „Białkówce”, na obszarze około 2,5 km kw., rozmieszczonych zostało 30 drewnianych słupków z biało-pomarańczowymi tabliczkami. Zaproponowane zostały też trzy trasy o różnej długości. Pomysłodawcy nie ukrywają, że realizacja ich inicjatywy nie byłaby możliwa bez zaangażowania ze strony Nadleśnictwa Kolbuszowa. - Nadleśnictwo nie tylko wsparło pomysł poszerzenia oferty edukacyjno-przyrodniczej „Białkówki”, ale też pomogło uzyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Mirosław Marek. 

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE