Reklama

Muzyka ludowa w nowej odsłonie. Wyjątkowy koncert grupy T.O.N. w Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Kilkanaście pieśni ludowych z Podkarpacia, wykonanych w nowoczesnej aranżacji, będzie można usłyszeć podczas koncertu zorganizowanego w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej w pierwszą niedzielę października.

Stowarzyszenie Artystyczne "Twórcy Osobliwie Niezależni" T.O.N. jest pomysłodawcą i realizatorem projektu "A kapela gra... ludowo i współcześnie". Jest on skierowany do ludzi starszych, młodzieży i dzieci. Jego finałem będzie koncert zorganizowany 3 października (niedziela) w MDK w Kolbuszowej.

- Prezentowany repertuar oraz forma wydarzenia będzie czymś, co jeszcze dotąd nie pojawiło się w naszym regionie. To nowatorska i zaskakująca forma przedstawienia naszych regionalnych korzeni muzycznych

- mówi Jolanta Lubera z T.O.N. Grupa ta zorganizowała w 2019 roku koncert dla Kory [WIDEO].

Muzyka ludowa jest znana, ale organizatorzy chcą pokazać ją poprzez nowoczesne aranżacje i wykonanie. Podczas koncertu zaprezentowanych zostanie kilkanaście pieśni ludowych z Podkarpacia.

- Współczesną ich aranżację opracują i wykonają członkowie Stowarzyszenia T.O.N., młodzi muzycy regionu, absolwenci uczelni wyższych, m.in. Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

- dodaje Jolanta Lubera.

Podczas koncertu pokazane zostaną zarejestrowane wcześniej wywiady z osobami mocno związanymi w różnoraki sposób z muzyką ludową lub inspirującymi się nią.

Wspomniane będą również postacie, których twórczość folklorystyczna pozostawiła ogromny dorobek kulturalny. Koncert poprowadzi redaktor Elżbieta Lewicka, która promując Podkarpacie, opowie o ludziach i wydarzeniach ludowych oraz atrakcjach turystycznych regionu.

Koncert zostanie zarejestrowany i udostępniony na kanale YouTube. Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie można odebrać w MDK.

 

Wystąpią: 

  • Vocal - Agnieszka Reguła-Skiba, Monika Haptaś, Jolanta Lubera
  • Gitary - Mateusz Skiba
  • Instrumenty klawiszowe, akordeon - Tomasz Blicharz
  • Perkusja - Przemysław Kuta
  • Gitara basowa - Bartłomiej Skiba
  • Saksofony - Czesław Łopata
  • Aranżacja - Tomasz Jachym, T.O.N.
  • Chórki - studenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Instytutu Muzyki UR pod kierunkiem Ewy Siembidy-Jachym

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy