Reklama

Koncert Noworoczny w MDK. Zobacz relację [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Już od kilkunastu lat widzów czarują muzycy podczas Koncertu Noworocznego. Po raz drugi rozrywkę publiczności zapewniła Orkiestra Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne występ odbył się bez udziału publiczności i nagrywany był 5 i 6 lutego, a powstały z niego film wyemitowany został  na stronie MDK w Kolbuszowej na kanale YouTube. 

- W atrakcyjnym repertuarowo koncercie wzięła udział Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej po dyrekcją Edwarda Guzika, zespół mażoretek "Krokodyl Mamba" prowadzony przez Marzenę Płazę, parę taneczną Izabela Sitko i Jakuba Nosal, trio wokalne "Bartek Szu i Te fajne dziewczyny"

- wyliczają organizatorzy.

Prawdziwą ozdobą kolbuszowskich koncertów są występy śpiewaków operowych, w tym roku reprezentowanych przez sopranistkę Katarzynę Liszcz-Starzec i tenora Adriana Domareckiego. O prezentowanych na scenie utworach wirtualnej publiczności bardzo ciekawie opowiedziała redaktor Elżbieta Lewicka. 

Widzowie mogli dowiedzieć się dużo o kompozytorach i ich muzyce, ale także o odbiorze społecznym dzieł twórców. Ważne jest, by w tym trudnym dla kultury czasie, kontynuować interesujące i cieszące się zainteresowaniem widzów wydarzenia. Ma to olbrzymie znaczenie dla kapelmistrza i  muzyków orkiestry, którzy wkładają mnóstwo pracy w utrzymanie zespołu na dobrym poziomie. Mając to wszystko na względzie, kolbuszowski dom kultury z zaangażowaniem muzyków i pracowników zrealizował ten koncert.  

Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej w ubiegłym roku skończyła 70 lat. Założył ją Jan Styga, a rozwinął i prowadził przez ponad trzydzieści lat Walenty Kazior, a po nim następni dyrygenci. Orkiestra pod jego batutą uznawana była za wiodącą wśród amatorskich zespołów dętych w kraju. Dwa lata pracy z nowym kapelmistrzem dobrze rokuje, solidne próby przynoszą efekty. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy