Reklama

Kapela Brodów w skansenie

Opublikowano:
Autor:

Kapela Brodów w skansenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza w niedzielę (26 czerwca) do skansenu na ucztę muzyczną i taneczną. Zagra Kapela Brodów.

Kapela Brodów to prawdziwa gwiazda sceny folkowej. – Sami odtwarzają dawne instrumenty i techniki gry na nich. Wyszukują dawne wiejskie melodie, aby na scenie uwolnić ogromne ilości energii płynące z muzyki tanecznej. Koncert będzie zatem okazją nie tylko do słuchania, ale i do tańca. Można się przygotować na dwugodzinną podróż w czasie przez rytmy polskich tańców – zapowiadają organizatorzy.

Kapela Brodów to laureat licznych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku – Nowa Tradycja organizowanym przez Polskie Radio), chętnie zapraszany na różnego rodzaju festiwale, m.in. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Liderem grupy jest Witek Broda, od wielu lat przemierzający Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowych muzykantów.

Na repertuar działającej od 1992 roku kapeli składają się zarówno utwory będące wynikiem własnych poszukiwań w terenie, jak i pochodzące ze zbiorów m.in. Oskara Kolberga.

Początek koncertu o godz. 20. Cena biletu: 20 zł. Koncert odbędzie się na scenie w sektorze wstępnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE