Reklama

Kamil z Niwisk gra przed papieżem Franciszkiem

Opublikowano:
Autor:

Kamil z Niwisk gra przed papieżem Franciszkiem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Pochodzący z Niwisk, Kamil Pezda, jest jednym z kilkudziesięciu muzyków, który gra na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży. Jest też jedynym przedstawicielem naszego regionu, który znajduje się w orkiestrze papieskiej występującej podczas liturgii na ŚDM.

27 – letni Kamil Pezda jest mistrzem waltorni. Uzdolniony muzyk gry na tym wymagającym instrumencie uczy w Szkole Muzycznej I stopnia w Niwiskach. Cały czas też doskonali swoje umiejętności w Akademii Muzycznej w Krakowie. I to właśnie tam, jak przyznaje, dowiedział się o naborze muzyków do orkiestry Światowych Dni Młodzieży. - Wysłałem zgłoszenie i zostałem zaproszony na przesłuchanie, a potem otrzymałem informację, że gram – oznajmia skromnie muzyk. Jak przyznaje Kamil, zgranie się z 80 innymi muzykami nie należało do najłatwiejszych, ale pomocne okazały się próby. Ostatnie odbyły się jeszcze w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie ŚDM (18 i 25 lipca).

Więcej w Korso nr 30/27.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE