Reklama

Reklama

Niezapomniane wakacje dzieci z gminy Majdan Królewski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 7 sierpnia 2021 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Wakacje już w połowie. Dzieci z gminy Majdan Królewski mogły liczyć na wypoczynek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

 Atrakcyjny wypoczynek letni dla 45-osobowej grupy dzieci i młodzieży z terenu gminy Majdan Królewski zrealizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wola Rusinowska "Nasza Wola".

ZOBACZ TAKŻE: Sobótkowe warsztaty z Kołem Gospodyń Wiejskich

Mnóstwo rozrywek 

  W ramach letniego wypoczynku dzieci zawitały do Bałtowa. W kompleksie turystycznym uczestnicy wycieczki zwiedzali Jura Park, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium i Zwierzyniec Bałtowski. Do wakacyjnych rozrywek należała również wizyta w parku rozrywki w Domatkowie, gdzie dzieci mogły aktywnie korzystać z różnych atrakcji. Dużą radością dla uczestników przedsięwzięcia okazał się wyjazd do parku trampolinowego w Rzeszowie. Kolejna wycieczka objęła zwiedzanie Sandomierza i rejs statkiem po Wiśle. 

W ramach tego projektu został również zorganizowany piknik rodzinny, który odbył się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Rusinowskiej. Podczas imprezy zostały rozegrane rozgrywki sportowe w piłkę siatkową i nożną. Przeprowadzono wiele konkursów z nagrodami, były też zabawy dla dzieci. Zostały również zorganizowane ogniska i zabawa taneczna przy remizie OSP w Woli Rusinowskiej, gdzie dzieciaki mogły zdobyć nowe umiejętności taneczne.

Nauka przez zabawę

Bardzo ważnym punktem było zwiedzanie obozu zagłady w Bełżcu. Dzieci miały również okazję pospacerować po Roztoczańskim Parku Narodowym. Uczestnicy wypoczynku podziwiali także tereny Roztocza. Znajduje się tam kaplica leśna pw. Matki Bożej w Nowinach Horynieckich. 

 Dzieci zwiedziły też zespół cerkwi grekokatolickich w Radrużu. Wartości tego obiektu zostały docenione i wyróżnione poprzez wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Aktywny wypoczynek

Dzięki realizacji tego projektu dzieci mogły ciekawie i aktywnie spędzić wakacyjny czas. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli liczyć również na wycieczki, wyjazdy na basen, zawody rowerowe, rozgrywki sportowe, zabawy taneczne i różnorodne spotkania. Dużą atrakcją dla nich okazały się również wyjazdy na basen do Cmolasu. W ramach zajęć na pływalni dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych oraz rozgrywkach sportowych na hali sportowej.  

Jeden z wyjazdów na basen połączony był również z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich. W ramach wypoczynku letniego na terenie Woli Rusinowskiej zostały również przeprowadzone zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży. Odbyły się one na dystansie 5 km w kategorii dziewcząt i chłopców, z dodatkowymi podziałami na kategorie wiekowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.