Reklama

Reklama

78. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w Majdanie Królewskim

Opublikowano: śr, 15 wrz 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Przed nami wydarzenie historyczno - społeczno – kulturalne w Majdanie Królewskim, upamiętniające 78-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.

W programie:

 • Piątek (17 września) - godz. 11

  * Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie). Gdzie: Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim.

ZOBACZ TAKŻE: Koncert zespołu niemaGOtu - Huta Komorowska 2021

 • Niedziela (19 września) - po mszy o godz. 12

  * Prelekcja prof. nadzw. dr. hab. Adama Kulczyckiego – wykładowcy akademickiego; działacza i publicysty kresowego na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 78-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

  * Promocja Książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” (red: Osadczy Włodzimierz. Gdzie: Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim.

 

Organizatorami tego wydarzenia są:

 • Urząd Gminy w Majdanie Królewskim,
 • Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim,
 • Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim,
 • Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.