Reklama

Uczniowie szkół podstawowych w Cmolasie, Ostrowach Tuszowskich oraz Trzęsówce także zmierzyli się z egzaminem ósmoklasistów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Ósmoklasiści w całej Polsce mierzą się aktualnie z egzaminami. Także wychowankowie ze szkół w Cmolasie, Ostrowach Tuszowskich oraz Trzęsówce zmagali się dziś z matematyką.

Józef Babiarz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie poinformował, że tegoroczny egzamin pisało 53 uczniów cmolaskiej podstawówki. Jeden uczeń, który został laureatem, został zwolniony z pisania.

Z kolei w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich do testów w tym roku przystąpiło dziewięcioro uczniów. Z kolei w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Nowakowskiego w Trzęsówce, egzamin ósmoklasisty pisze pięcioro uczniów. 

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się we wtorek, 23 maja i potrwają do czwartku, 25 maja. Uczniowie ostatnich klas w swoim pierwszym egzaminacyjnym maratonie zmierzą się kolejno z językiem polskim, matematyką i wybranym językiem obcym.

Egzaminy rozpoczynają się każdorazowo o godz. 9:00, a na rozwiązanie arkusza z każdym dniem będzie coraz mniej czasu. Test z języka polskiego potrwa 120 min, z matematyki 100 min, a z języka obcego 90 min.

Inna procedura czasowa dotyczy uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W zależności od rodzaju wydanego im orzeczenia, dokładka czasu może maksymalnie wynosić:

  • język polski – 60 min,
  • matematyka – 50 min,
  • język obcy – 45 min.
     
Ósmoklasiści, którzy z różnych, aczkolwiek obiektywnie ważnych powodów nie przystąpią do egzaminu w majowym terminie, będą mogli zrobić to w czerwcu wg następującego harmonogramu:

  • język polski – 12 czerwca 2023 (poniedziałek), godz. 9:00,
  • matematyka – 13 czerwca 2023 (wtorek), godz. 9:00,
  • język obcy – 14 czerwca 2023 (środa), godz. 9:00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy