Reklama

Tak Kolbuszowa uczciła Święto Niepodległości. Uroczystości na rynku i odśpiewany Hymn Polski [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Dziś (piątek, 11 listopada) przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całym kraju odbywają się uroczystości. Nie inaczej było w Kolbuszowej.

Tego dnia punktualnie o godz. 8 nastąpiła pobudka z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Tuż po godz. 10 odbyła się modlitwa na cmentarzu w intencji poległych za ojczyznę oraz złożono kwiaty na grobach powstańców listopadowych, styczniowych oraz ks. Ludwika Ruczki.

O godz. 10.30 odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych. następnie delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy przemaszerowali na kolbuszowski rynek i złożyli kwiatów przed pomnikiem poświęconym "Żołnierzom i Bohaterom Walczącym i Poległym za Wolność, Niepodległość i Suwerenność Ojczyzny.

Punktualnie o godz. 12 wspólnie odśpiewano hymnu Polski na rynku w Kolbuszowej. Po południu, o godz. 14, rozpoczął się marsz patriotyczny nordic walking.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy