Reklama

Stadion w Dzikowcu placem budowy. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Sprawdzamy, jak postępują prace na stadionie sportowym w Dzikowcu. Obiekt przy ul. Sportowej odwiedziliśmy z aparatem końcem lipca.

Gmina Dzikowiec wyda sporą kwotę na odnowienie stadionu w Dzikowcu. Prace na obiekcie ruszyły początkiem kwietnia. Ze stadionu zniknęła murawa. Zostało również zdemontowane ogrodzenie i trybuny. Na płycie boiska pracuje ciężki sprzęt. 

W dzikowieckim urzędzie próbowaliśmy dowiedzieć się, na jakim aktualnie etapie są prace przy modernizacji stadionu. W rozmowie z pracownikiem zajmującym się inwestycjami na terenie gminy nie dowiedzieliśmy się nic telefonicznie. Ten polecił nam wysłać pytania na skrzynkę mailową.

Gmina Dzikowiec najwidoczniej postanowiła wszystko załatwiać w wygodniejszy dla niej sposób. Nie pozostało nam nic innego, jak złożyć zapytania w formie elektronicznej.

Nowe prawie wszystko

Zmian będzie całkiem sporo. Inwestycja obejmuje m.in. modernizację pomieszczeń zaplecza klubu sportowego KS Dzikowiec (wymiana posadzki, drzwi, remont tynków i malowanie ścian). 

Odnowiona zostanie także murawa - zostanie wykonany drenaż na płycie boiska, instalacja zraszająca oraz powstanie zbiornik na deszczówkę. Oprócz całkowitego remontu trybun zostanie wymienione ogrodzenie oraz powstanie chodnik między płytą boiska a budynkiem szatniowym, pod altaną i przy ogrodzeniu. Stadion w Dzikowcu doczeka się również parkingu z nawierzchnią asfaltową, a plac wokół niego zostanie utwardzony tłuczniem.

Przedstawiciel Urzędu Gminy w Dzikowcu w rozmowie z nami przyznał, że ma to być pierwsza w historii taka modernizacja. Same pomieszczenia klubowe powstały w 2010 roku. Zarówno one, jak i stadion, nie były od tamtego czasu odnawiane. 

Mecze na Weryni

Inwestycja ma kosztować w sumie 3 mln 584 tys. złotych. Lwia część z tych pieniędzy pochodzi właśnie z rządowego dofinansowania. Wyniosło ono ponad 2 mln 800 tys. złotych. Reszta pieniędzy to wkład własny dzikowieckiej gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy