Reklama

Sołecki Turniej w gminie Niwiska. Zobacz w jakich konkurencjach musiały zmierzyć się drużyny [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Sołectwa w gminy Niwiska zmierzyły się podczas niedzielnego turnieju. Kibice z trybun mocno dopingowały swoje drużyny.

Dzisiaj (7 sierpnia) mieszkańcy licznie zgromadzili się na płycie stadionu w Hucinie. Sołeckie drużyny stanęły na wysokości zadania i wzięły udział w każdej z konkurencji. 

Najmłodsi bawili się na dmuchańcach, a starsi mieszkańcy gminy Niwiska przyglądali się zmaganiom w letnim turnieju. Jakie konkurencje wymyślili organizatorzy? 

Sołeckie polo

Konkurencja polega na tym, że jedna osoba z drużyny siada na taczce, a druga osoba kieruje taczką. Osoba, która siedzi na taczce musi miotłą toczyć piłkę. Zespół musi przejechać wyznaczoną trasę, okrążyć pachołek i wrócić na linię startu

 

Wyścig z najmłodszym z drużyny

Konkurencja polega na jak najszybszym przeniesieniu dziecka w kocu z linii startu do mety. Przenosi 3-osobowa drużyna.

 

Bieg z wodą

Konkurencja polega na tym, aby zawodnicy z linii startu z kubkiem w jednej ręce (bez przykrywania drugą ręką) przenieśli wodę z wiadra  do plastikowej butelki o pojemności 1,5 l w czasie minuty. Wygrywa zespół, który uzbiera najwięcej wody w butelce.

 

Powożenie żywym wozem 

 

Dwoje zawodników z zawiązanymi oczami będzie związana lejcami. Lejce te będzie trzymał 3 zawodnik i powoził powozem tak, aby w jak najkrótszym czasie przebyć wyznaczony slalom.

 

Rzut na palik

Zawodnicy rzucają w kierunku stojącego w odległości 2 metrów „palika” plastikowe obręcze. 

 

Przeciąganie liny

Konkurencja polega na tym, że zawodnicy ustawieni w szeregu przeciągają linę przez jedną nogawkę długich spodni. Finał koniec, ręka w górę z liną

 

Teraz mieszkańcy gminy Niwiska i przybyli goście pobawią się do muzyki na żywo pod gołym niebem. Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego turnieju. 

W turnieju wzięły udział drużyny z Zapola, Niwisk, Trześni, Przyłęka, Huciska, Siedlanki, Huciny, Leszcz. Najbardziej emocjonującą konkurencją z pewnością było powożenie żywym wozem,

 

Po zakończeniu klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 

  1.  Hucina
  2.  Zapole
  3.  Siedlanka 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy