Reklama

Przedszkolaki z Kolbuszowej w odwiedzinach u seniorów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej odwiedzili wspaniali goście. Emerytom wizytę złożyła grupa przedszkolaków.

To był wspaniały dzień - tak można podsumować spotkanie seniorów z przedszkolakami. W poniedziałek (14 listopada) wspólnie świętowano ogólnopolski dzień seniora razem z dniem przyjaźni międzypokoleniowej w kolbuszowskim dziennym domu pobytu seniora przy ul. Narutowicza.

Na twarzach podopiecznych DDS pojawił się szczery uśmiech za sprawą dzieci z grupy Dinusie i Misie z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej.

 

Spotkanie to było bardzo miłą niespodzianką dla seniorów. Dzieci pod opieką swoich nauczycieli zaprezentowały swój występ. Seniorzy byli pod dużym wrażeniem umiejętności przedszkolaków, tym samym nie szczędzili im braw. Nie zabrakło też prezentów i wspólnej zabawy. 

 - Dzięki takim spotkaniom znosimy bariery międzypokoleniowe i wzmacniamy więzi w lokalnej społeczności

- mówi Marzena Puzio, kierownik Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej. Dzienny Dom Pobytu Seniora rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2022 roku. Obiekt został stworzony z myślą o osobach starszych, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. 

 

Gruntownie przebudowany budynek przy ul. Narutowicza jest w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Został udostępniony dla wypoczynku i rehabilitacji 30 seniorów i funkcjonuje od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie. Seniorzy mają zapewniony dowóz, wyżywienie (śniadanie oraz dwudaniowe obiady), stałą opiekę oraz zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia o charakterze rozwojowym, edukacyjnym i rekreacyjnym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy