Reklama

Procesje Bożego Ciała w powiecie kolbuszowskim. Zobacz zdjęcia z czwartkowych uroczystości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Tysiące mieszkańców powiatu kolbuszowskiego wzięło udział w czwartkowych (16 czerwca) procesjach organizowanych na ulicach Kolbuszowej, sołeckich drogach, czy wokół kościołów.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Do tego dnia parafie przygotowywały się od dłuższego czasu. Tradycją już jest, że w przygotowaniu czterech ołtarzy angażują się mieszkańcy i działające na terenie danej parafii organizacje i instytucje. 

W Cmolasie, dodatkowo, poszczególne sołectwa przygotowują dywan z kwiatów. W tym roku wykonany on został przez mieszkańców Hadykówki. Efekt ich pracy można zobaczyć w materiale: Niesamowity dywan z żywych kwiatów w Cmolasie wykonany przez parafian z Hadykówki. Zobacz jak się tworzył [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy